Dziwne inwestycje

Dziwne inwestycje

Spis treści

To że ktoś zarobił miliardy dolarów dzięki swoim inwestycjom w nowe technologie nie znaczy że kolejne jego (wręcz szalone) y przyniosą mu sukces.

300px biosphere2 2 250x152 Dziwne inwestycjeNajpierw wspomnę o Biosferze 2. Budowla ze szkła która ma naśladować zamknięty system ekologiczny kosztowała, niecałe  200 mln dolarów, zainwestował w nią Edward Bass, znany miliarder z Teksasu. Biosfera miała za zadanie udowodnić że zamknięci w szczelnych pomieszczeniach ludzie bez problemu mogliby mieszkać w kosmosie. Jakiś czas temu naziemni developerzy zakupili działkę na której stoi biosfera za 50 mln.

Ich bogactwo nie oznacza, że nie tracą nigdy rozumu, poniżej przedstawię inne równie szalone przykłady.

sergey brin space flight 250x210 Dziwne inwestycjeGoogle Lunar X Prize

Larry Page oraz Siergiej Brin

30 mln dolarów

Chłopcy z Google po tym jak podbili ziemię postanawiają skomercjalizować kosmos. Są oni sponsorami wartej 30 mln. nagrody o nazwie  Google Lunar X. Nagrodę otrzyma ta załoga która do 2014 roku wyśle na księżyc robota który ma za zadanie przejść dystans 40 kilometrów. Człowiek aż nie wyobraża sobie widoku księżyca na Google Views .

kent curwen ronald kwok 1 166x250 Dziwne inwestycjeBracia Kwok

Arka Noego

45 mln USD

Bracia Walter, Thomas i Raymond Kwok pochodzą z Hongkongu i są oddanymi parafianami kościoła ewangelickiego . Wpadli więc na pomyśl by zbudować pierwszą na świecie replikę arki Noego, ma być jednak nieco unowocześniona. Znaleźć się na niej mają luksusowy hotel, muzea i restauracje.

elon musk falcon 250x162 Dziwne inwestycjePodróż w kosmos

Elon Musk

100 mln USD

Jeden z założycieli PayPala wydał już 30 mln. dol na inwestycję w elektryczne samochody. Kiedyś pragnął zbudować szklarnię na Marsie. W obecnej chwili jego fabryka rakiet SpaceX ma zając się uruchomieniem komunikacji której zadanie będzie wywożenie ludzi w kosmos. Szokować może nie tylko informacja o tym ale również cena, jeden bilet ma kosztować 20 mln. dolarów.

610x 250x171 Dziwne inwestycjeKlonowanie zwierząt

John Sperling

15 mln USD

Sperling, założyciel największej internetowej uczelni University of Phoenix dziesięć lat temu zaplanował zbudować klinikę klonowania zwierząt domowych o nazwie Genetic Savings and Clone. Po dość sowitej opłacie, każdy właściciel kotka czy pieska mógł sobie sprawić kopię zapasową. Za parę kotków trzeba było zapłacić 50 tyś od sztuki. Spółka została dość szybko zamknięta ze względu na brak popytu oraz kontrowersje związane z klonowaniem.

86578ace255745bfb89ebcfd4f738672 fbartm Dziwne inwestycjePlastiki

David de Rothschild

200 tys. USD

Plastiki to nazwa łodzi którą wykonano z 12 tys. sprasowanych butelek plastikowych. Spadkobierca fortuny bankowej David de Rothschild planuje przepłynąć nią drogę z San Francisco do Sydney. W ten sposób chce rozpocząć globalną debatę na temat zanieczyszczania środowiska. Podróż ma trwać około 3 miesięcy, wszyscy się modlą aby się jedynie nie rozbił gdyż wtedy bardzo zaśmieci Ocean.

Powiązane artykuły