To że ktoś zarobił miliardy dolarów dzięki swoim inwestycjom w nowe technologie nie znaczy że kolejne jego (wręcz szalone) pomysły przyniosą mu sukces.
Najpierw wspomnę o Biosferze 2. Budowla ze szkła która ma naśladować zamknięty system ekologiczny kosztowała, niecałe 200 mln dolarów, zainwestował w nią Edward Bass, znany miliarder z Teksasu. Biosfera miała za zadanie udowodnić że zamknięci w szczelnych pomieszczeniach ludzie bez problemu mogliby mieszkać w kosmosie. Jakiś czas temu naziemni developerzy zakupili działkę na której stoi biosfera za 50 mln.
Ich bogactwo nie oznacza, że nie tracą nigdy rozumu, poniżej przedstawię inne równie szalone przykłady.
Larry Page oraz Siergiej Brin
30 mln dolarów
Chłopcy z Google po tym jak podbili ziemię postanawiają skomercjalizować kosmos. Są oni sponsorami wartej 30 mln. nagrody o nazwie Google Lunar X. Nagrodę otrzyma ta załoga która do 2014 roku wyśle na księżyc robota który ma za zadanie przejść dystans 40 kilometrów. Człowiek aż nie wyobraża sobie widoku księżyca na Google Views .
Arka Noego
45 mln USD
Bracia Walter, Thomas i Raymond Kwok pochodzą z Hongkongu i są oddanymi parafianami kościoła ewangelickiego . Wpadli więc na pomyśl by zbudować pierwszą na świecie replikę arki Noego, ma być jednak nieco unowocześniona. Znaleźć się na niej mają luksusowy hotel, muzea i restauracje.
Elon Musk
100 mln USD
Jeden z założycieli PayPala wydał już 30 mln. dol na inwestycję w elektryczne samochody. Kiedyś pragnął zbudować szklarnię na Marsie. W obecnej chwili jego fabryka rakiet SpaceX ma zając się uruchomieniem komunikacji której zadanie będzie wywożenie ludzi w kosmos. Szokować może nie tylko informacja o tym ale również cena, jeden bilet ma kosztować 20 mln. dolarów.
John Sperling
15 mln USD
Sperling, założyciel największej internetowej uczelni University of Phoenix dziesięć lat temu zaplanował zbudować klinikę klonowania zwierząt domowych o nazwie Genetic Savings and Clone. Po dość sowitej opłacie, każdy właściciel kotka czy pieska mógł sobie sprawić kopię zapasową. Za parę kotków trzeba było zapłacić 50 tyś od sztuki. Spółka została dość szybko zamknięta ze względu na brak popytu oraz kontrowersje związane z klonowaniem.
David de Rothschild
200 tys. USD
Plastiki to nazwa łodzi którą wykonano z 12 tys. sprasowanych butelek plastikowych. Spadkobierca fortuny bankowej David de Rothschild planuje przepłynąć nią drogę z San Francisco do Sydney. W ten sposób chce rozpocząć globalną debatę na temat zanieczyszczania środowiska. Podróż ma trwać około 3 miesięcy, wszyscy się modlą aby się jedynie nie rozbił gdyż wtedy bardzo zaśmieci Ocean.