Dotykowe kontakty od Basalte

Spis treści

Firma Basalte proponuje dodanie odrobiny inteligentnej technologii w twoim domu. A dokona tego za pomocą oryginalnych dotykowych kontaktów.

Przełączniki światła firmy Basalte potrafią kontrolować światło przy pomocy jednego dotyku. Minimalistyczny wygląd, ekskluzywne materiały i uniwersalny styl zmienią oblicze naszych wnętrz. Warto zaznaczyć, że są one zaprojektowane tak, aby mimo skomplikowanego systemu użytego do ich stworzenia, są przyjazne dla ich użytkowników.

Ta europejska firma zaprojektowała nowoczesne przełączniki światła przy wykorzystaniu technologii opartej na dotyku. Cała powierzchnia kontaktu jest wrażliwa na ruchy. Już proste muśnięcie lub samo dotknięcie rogu sprawia, że zapalamy światło. Design urządzenia służy także jako regulator światła – dłuższe trzymanie palców sprawia, że światło jaśnieje, natomiast dotykanie kilku części kontroluje kilka obszarów na raz.

Kontakty są dostępne w szerokiej gamie lśniących wzorów. Okrągły model Mona, czy kwadratowy Sentido posiadają podświetlaną obudowę ze świecącą diodą, którą programujemy tak, aby świeciła w nocy. Pozwoli to na  łatwe zlokalizowanie przełącznika w ciemności.

Dotykowa linia to uosobienie prostoty, komfortu i najwyższej jakości. Ciekawy i ponadczasowy design podkreślają najlepsze materiały, z których wykonano produkty firmy Basalte.

Model Sentido dostępny jest w wersji z podziałem na dwie lub cztery części. Posiada także wbudowany czujnik temperatury. Tak jak wszystkie kontakty, jest podświetlany w ciemności. Dodatkowo dotknięcie jednej z części umożliwia przyciemnianie światła. Ponadto jest zgodny ze standardem KNX/EIB.

Model Tacto to wersja kwadratowa. Na środku posiada mały subtelny kwadracik. Model jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: szara, czarna, biała, aluminiowa.

Z kolei wersja Mona ma kształt koła. Dostaniemy modele jednokolorowe, jak i ozdobione motywami roślinnymi. Kontakt ma otwarty kolektor niskiego napięcia.

Przełączniki Basalte spodobają się każdemu, kto pragnie wnieść do swojego domu coś nowoczesnego i praktycznego. Listę sklepów, gdzie kupimy te kontakty oraz szczegółowe informacje na ich temat znajdziemy na stronie internetowej firmy.

Powiązane artykuły