Do czego służy internetowy bank głosów?

bank glosow

Spis treści

Internetowe banki głosów są coraz popularniejsze. Do czego służą? Kto z nich korzysta?

Czym jest bank głosów?

Aby przeprowadzić nagranie lektorskie, konieczne jest znalezienie odpowiedniego lektora. Aktualnie do tego celu często stosowany jest bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/

Kiedyś banki głosów były dostępne jedynie przy studiach nagraniowych, dlatego wtedy, gdy trzeba było zrealizować projekt, trzeba było udać się do niego osobiście. Teraz jednak nie jest to konieczne, ponieważ banki głosów dostępne są również w internecie.

W bankach głosów można znaleźć oferty lektorów, w tym próbki nagrań lektorskich, które pomagają w znalezieniu odpowiedniej osoby do realizacji każdego projektu.

Kto korzysta z banków głosów?

Internetowy bank głosów to serwis najczęściej odwiedzany przez agencje reklamowe, które realizują nagrania marketingowe na zlecenie swoich klientów.

Lektora można także znaleźć we własnym zakresie i zlecić potrzebne nagranie. To tani sposób, by uzyskać potrzebne materiały do samodzielnego wykorzystania.

W jakim celu używane są banki głosów?

Banki głosów są używane między innymi w kampaniach w radiu, telewizji, ale również służą jako sposób promocji w centrach handlowych, środkach komunikacji publicznej.

Ponadto są również stosowane do poszukiwania lektorów do nagrań jak seriale, filmy, programy multimedialne, prezentacje, nagrania do automatycznej sekretarki.

Jakich lektorów można znaleźć w banku głosów?

Dostępny online bank głosów zapewnia dostęp do szerokiej gamy lektorów. Największe bazy współpracują z ponad setką osób zajmujących się przygotowywaniem nagrań, dlatego ich użytkownicy mogą bez problemu znaleźć odpowiedniego lektora.

W bankach głosów dostępni są lektorzy bardzo znani i rozpoznawalni, między innymi z reklam telewizyjnych, radiowych oraz programów. Można także znaleźć znacznie tańszych lektorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę i także mogą pochwalić się atrakcyjnym głosem i świetną dykcją.

Jak zamawia się nagrania z banku głosów?

Aby zamówić nagrania za pośrednictwem banku głosów, należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiedniego lektora. W tym celu można zastosować specjalne filtry znajdujące się w bazach i określić w nich najważniejsze cechy odpowiedniego lektora. Dzięki temu znalezienie właściwej osoby wśród tak wielu propozycji jest znacznie prostsze.

Gdy udało się już znaleźć odpowiedniego lektora, wówczas można zamówić nagranie. Sposób jego zamówienia różni się w zależności od tego, jaki bank głosów został wybrany. Formularz do zamówienia nagrania może znajdować się bezpośrednio na stronie z lektorem lub też konieczne będzie napisanie osobnej wiadomości.

Do studia przekazuje się informacje zawierające treść nagrania, jego przeznaczenie, własne uwagi, a następnie, po opłaceniu zamówienia, studio kontaktuje się z lektorem i realizuje nagranie. Można otrzymać je nawet w 24-48 godzin.

Powiązane artykuły