Dieta pudełkowa – ile kosztuje? Ceny cateringu dietetycznego

catering dietetyczny

Spis treści

Pyszne dania bez codziennego gotowania? To możliwe! Dieta pudełkowa cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Z jakimi kosztami związany jest catering dietetyczny? Sprawdzamy ceny w firmach cateringowych!

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny to rodzaj diety, która polega na dowożeniu każdego dnia gotowych dań przygotowywanych przez firmę cateringową. Dania te są komponowane przez dietetyka i są zgodne z wybranym wariantem programu dietetycznego.

Najczęściej catering dietetyczny obejmuje 5 posiłków dziennie, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, a także podwieczorek oraz kolację. Dzięki temu otrzymująca takie dania osoba nie musi już gotować samodzielnie. W razie potrzeby wystarczy tylko podgrzanie posiłków w mikrofalówce albo na kuchence.

Dieta pudełkowa – rodzaje

Firmy cateringowe mogą zaoferować swoim klientom dostęp do wielu różnych programów dietetycznych. Można zatem zdecydować się na taką dietę, która będzie nie tylko zdrowa i zbilansowana, ale także będzie zawierała dania w guście zamawiającego.

Wśród dostępnych rodzajów diet znajdują się między innymi:

  • dieta standardowa – dla osób bez specjalnych wymagań żywieniowych
  • dieta wegetariańska i wegańska – bez produktów zwierzęcych
  • dieta odchudzająca – pomaga w zrzuceniu nadmiaru kilogramów
  • dieta dla sportowców – zawiera posiłki dodające energię i pomagające w dążeniu do celów treningowych
  • dieta dla diabetyków – tworzona z myślą o osobach z cukrzycą, może być to także dieta z niskim IG (indeksem glikemicznym)
  • dieta dla osób z chorobami kardiologicznymi – dolegliwościami naczyń krwionośnych i serca
  • dieta dla osób z alergiami i nietolerancjami – na gluten, laktozę

Zainteresowanym formą żywienia jak dieta pudełkowa Wodzisław Śląski daje dostęp do firm cateringowych oferujących szeroką gamę programów dietetycznych w przystępnych cenach.

Cena diety pudełkowej – ile kosztuje?

Gdy chodzi o koszty, dieta pudełkowa to najczęściej wydatek od 40 do 80 złotych dziennie. Przy zamawianiu diety na dłuższy okres, na przykład na 1-3 miesiące, można często otrzymać dodatkowe rabaty.

Cena diety zależna jest od wielu czynników, w tym od jej programu oraz kaloryczności. Wpływ na koszty ma także liczba posiłków oraz liczba dni, w których dania są dostarczane.

Aby sprawdzić, ile będzie kosztował konkretny program dietetyczny, warto wejść na strony kilku firm cateringowych i zapoznać się bliżej z ich cennikami.

Istnieje także możliwość zamówienia próbnego zestawu na jeden dzień – dzięki temu można przekonać się, czy dieta pudełkowa będzie dobrym wyborem.

Powiązane artykuły