Designo Magno Merc

Spis treści

 

Wyrażenie „Grand Edition” w nawiązaniu do samochodów znacznie podnosi nasze oczekiwania względem producentów. Jeśli dodam, że mowa o marce Mercedes, staje się jasne, że będzie to produkt z absolutnie najwyższej półki. Koncern znany jest z elegancji, przepychu, dbałości o detale, a co najważniejsze z niebywale ekstrawaganckich aut.

 

Zanim cokolwiek o wyglądzie, osiągach i spalaniu na 100km, ciekawostka o których nie czyta się często. Mercedes-Benz oficjalnie potwierdził, iż matowy lakier nałożony na najnowszy model CLS Grand Edition jest ryso- i kurzo odporny. Jeśli jednak kupujący woli nieco połyskliwy styl, do wyboru znajdują się wersje w kolorach czarny obsydian, srebrny iridium, szary krzemienny oraz czerwony karneol. Barwy trudne do wyobrażenia, ale nadzwyczaj piękne.

 

Projektanci Mercedesa CLS wprowadzili do obiegu nowe słowo mające na celu opisanie jego stylu, charakterystyki i wyglądu. „Designo” ma określać zarówno linię nadwozia, dobór kształtów, aż po najwyższej jakości skórzane elementy wnętrza, dbałość o szczegóły, czy materiały wykończeniowe. „Designo” jest kwintesencją luksusu tego projektu.

Alcantara to tkanina powstała z połączenia mikrowłókien poliesteru i poliuretanu. Ją także wykorzystano przy produkcji elementów wnętrza. Charakteryzuje się niebywałą miękkością, przy bardzo dużej wytrzymałości na ścieranie, przyczepności i żywotności. Do wyboru znajduje się równie szeroka jak przy nadwoziu gama rzadko spotykanych kolorów. Kierownica oraz dźwignia zmiany biegów zostały utworzone z drewna – chyba najszlachetniejszego i najpiękniejszego materiału do wyrobu tego typu elementów.

Przednie światła to rzecz jasna bi-xenony z systemem automatycznego czyszczenia i regulacji położenia. Przydatnym dodatkiem są aktywne lampy przeciwmgielne, dające rozproszone światło, sięgające szerzej pobocza. Widoczność za kierownicą w każdych warunkach jest dużo lepsza niż w standardowym aucie.
Firma AMG wyposażyła CLS Grand Edition w lśniące 18-calowe felgi. Wykonano je z niezwykle trwałych, lekkich stopów metali.

cls 5 Designo Magno Merc
Cena: ~ 68000 Euro

Co bardziej dociekliwi zauważą, że miały być opisane osiągi, zużycie paliwa itp.
Ale bądźmy szczerzy. Mercedes-Benz CLS Grand Edition z pewnością będzie potworem na 4 kołach. Poza tym jeżdżąc takim samochodem nie jest ważne przyspieszenie czy moc *, a raczej styl i szyk.

*) Jeśli jednak jest to aż tak ważne to 3,5 l pojemności skokowej, oraz 292 konie mechaniczne robią wrażenie 🙂

Powiązane artykuły