Depilacja laserowa w gabinecie – czy warto się na nią zdecydować?

depilacja

Spis treści

Usługa depilacji laserowej ma wiele zalet, ale również ma określone wady. Zobacz, na czym dokładnie polega depilacja laserem i dla kogo będzie ona najlepszą decyzją!

Co to jest depilacja laserowa?

Termin depilacji odnosi się do usuwania włosków, natomiast depilacja laserowa jest rodzajem zabiegu, w którym wykorzystuje się do tego celu urządzenia laserowe.

Dzisiaj depilacja laserem jest uznawana za najnowocześniejszy sposób radzenia sobie z niechcianym owłosieniem. Seria zabiegów depilacji laserowej pozwala na praktycznie całkowite i trwałe pozbycie się włosków, czego nie oferują one metody depilacji.

Podczas depilacji laserowej światło lasera powoduje zniszczenie mieszka włosowego, co prowadzi również do braku odrostu usuniętych włosków. W efekcie skóra może pozostać gładka. Seria zabiegów konieczna jest po to, by usunąć wszystkie włoski, gdyż laser oddziałuje jedynie na te, które są w fazie aktywnego wzrostu.

Depilacja laserowa – kto ją prowadzi?

Zabiegi polegające na depilacji laserowej mogą być prowadzone jedynie przez wykwalifikowane osoby, dlatego są one dostępne w gabinetach i klinikach prowadzących tego typu usługi.

W przypadku zabiegi jak laserowa depilacja Gdynia również umożliwia skorzystanie z takiej oferty. Dokładne informacje o usługach można znaleźć na stronach internetowych gabinetów i klinik w Gdyni.

Jakie zastosowanie ma depilacja laserem?

Atutem depilacji laserowej jest jej wszechstronne zastosowanie, ponieważ zabieg ten może być wykonany na całym ciele oraz dodatkowo na twarzy klienta.

Największym zainteresowaniem wśród klientek cieszą się zabiegi depilacji laserowej nóg. Dzięki nim można pozbyć się włosków widocznych na udach, kolanach, łydkach. Również chętnie zamawiane są zabiegi depilacji laserowej pach i okolic bikini – mogą być wykonane całkowicie albo częściowo.

W gabinecie depilacji laserowej można też skorzystać z zabiegów polegających na usunięciu włosków z pośladków, brzucha, klatki piersiowej, rąk, wąsika na twarzy, dlatego procedura ta ma uniwersalne zastosowanie.

Jakie są główne zalety i wady depilacji laserem?

Główną zaletą procedury jest jej trwałość, ponieważ depilacja laserowa umożliwia trwałe pozbycie się włosków. Zdarza się, że u niektórych osób odrastają one, ale tylko w niewielkim stopniu. Wtedy zaleca się zabieg przypominający.

Najważniejsze minusy depilacji laserowej to jej dość wysoka cena, a także ograniczenia, ponieważ zabieg nie zapewnia maksymalnej efektywności w przypadku włosów jasnych, na przykład blond, rudych albo siwych.

Powiązane artykuły