Debiut rosyjskiej projektantki

Spis treści

Liana Yaroslavsky, projektantka, która trudni się przede wszystkim wystrojem wnętrz w Paryżu, zadebiutowała wprowadzając na rynek bardzo oryginalną linię mebli, a konkretnie stolików. Jej produkty, których kształt jest wyraźnie tradycyjny, łączą w sobie współczesny styl z bardzo unowocześnionym barokiem.

Kolekcja ta, to zaskakujący mix bezcennych antyków, takich ja świeczniki, ozdobne tkaniny oraz kafelki. Te niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju artefakty zamknięto w sześciennej konstrukcji wykonanej z plexiglasu (przezroczyste tworzywo sztuczne, podobne do szkła). Dzięki temu te nietypowe stoliki stają się centralną częścią każdego pomieszczenia.

Łatwo zauważyć, że to co inspirowało Yaroslavsky przy projektowaniu jej pierwszej kolekcji, to przede wszystkim wspaniałość kultury Europejskiej razem z bogactwem Wersalu i delikatnością Wenecji. Charakterystycznym elementem jej kolekcji jest wykorzystanie szkła weneckiego (murańskiego).
Jednym z elementów kolekcji Yaroslawskiey jest olśniewający model The L’esguisse. W tym projekcie wykorzystała ona szklany żyrandol, który wydaje się unosić nad rysunkami mało znanego malarza Henriego Viana.

Stoliki Liany Yaroslavsky niosą ze sobą szyk, klasę oraz niezaprzeczalne piękno. Będą one wyjątkową ozdoba każdego salonu.
Więcej informacji na: http://www.lianayar.com/

Powiązane artykuły