Czym jest cover tatuażu?

cover tatuazu

Spis treści

Czy zastanawialiście się kiedyś nad przykryciem starego tatuażu, z którym nie jesteście już zadowoleni? A może macie bliznę lub niedoskonałość, którą chcielibyście zamaskować? Coraz więcej osób decyduje się na cover tatuażu, czyli przetatuowanie miejsca, gdzie znajduje się już inny rysunek lub blizna. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odświeżyć swój wygląd i pozbyć się niepożądanych wspomnień.

Kiedy warto zdecydować się na cover tatuażu?

Cover tatuażu to doskonała metoda na zakrycie tatuaży wykonanych dawno temu, które straciły swoją estetykę, a ich kolory stały się blade. Zdarza się również, że niektóre osoby żałują swojego wyboru wzoru, obecnie uznając go za infantylny, niewłaściwy lub dla nich już nieaktualny. Warto jednak pamiętać, że przetatuowanie wymaga od artysty dużo doświadczenia oraz kreatywności, aby odpowiednio zamaskować stary wzór. Może się okazać konieczne wykonanie kilku sesji, aby uzyskać optymalny efekt. Niezależnie od powodów zdecydowania się na cover tatuażu, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą – na przykład salonem Mad Bat Tatoo.

Wyzwanie dla tatuatora

Zakrycie starego tatuażu nie jest zadaniem prostym. Musi być wykonane przez doświadczonego tatuatora, który potrafi wykorzystać istniejący wzór jako bazę dla nowego tatuażu. Należy pamiętać, że każdy przypadek jest różny i nie zawsze można całkowicie przykryć stary tatuaż. Ważne jest również, aby nowy wzór był doskonale dopasowany do miejsca na ciele, a jednocześnie większy i ciemniejszy niż dawny rysunek. W salonie Mad Bat Tatoo pracują artyści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w cover tatuażach, oferując szeroki wachlarz stylistyk oraz indywidualne podejście do każdego klienta.

Czy cover tatuażu jest bolesny?

Bolesność przetatuowywania jest bardzo indywidualną sprawą oraz zależy od umiejscowienia tatuażu oraz progu bólu danej osoby. Niektórzy twierdzą, że cover tatuażu może być nieco bardziej bolesny niż wykonanie „świeżego” tatuażu ze względu na konieczność nakłucia skóry w miejscach już wcześniej obciążonych igłą. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że każdy przypadek jest inny i nie można jednoznacznie stwierdzić, czy przykrycie starego tatuażu zawsze będzie bardziej bolesne. W salonie Mad Bat Tatoo tatuatorzy dbają o komfort klientów, stosując odpowiednie metody łagodzenia bólu i stresu związanego z tatuażem.

Powiązane artykuły