botoks

Spis treści

Botoks to środek niezwykle kontrowersyjny i wywołujący sporo emocji, ale… czym on tak właściwie jest? Z czego on się składa, gdzie najczęściej się go wykorzystuje i w jakim celu można go stosować?

Co to właściwie jest botoks i z czego on się składa?

Bez dwóch zdań medycyna estetyczna to pewne zabiegi, które budzą naprawdę spore kontrowersje. Jednym z nich bez wątpienia jest botoks w Przemyślu. Wiele osób jednak, choć nie ufa zbytnio temu środkowi, nie do końca jednak zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego, czym tak właściwie botoks jest. Ogólnie rzecz ujmując, botoks to tak zwana toksyna botulinowa, która jest naturalnym białkiem znanym szerzej jako… jad kiełbasiany. Tak, jedna z najniebezpieczniejszych trucizn wstrzykiwana wprost do naszego ciała – nie brzmi to najlepiej. Oczywiście jednak toksyna ta jest w pierwszej kolejności odpowiednio neutralizowana, a także podawana w mikroskopijnych dawkach, dzięki czemu efekt, jaki uzyskujemy, będzie nas satysfakcjonował. Botoks bowiem torpeduje łączność nerwową mięśnia twarzy, co sprawia, że ten nie jest w stanie się kurczyć. Dzięki temu zmarszczki stają się mniej widoczne, oczywiście jeżeli mówimy typowo o zmarszczkach mimicznych.

Jak stosuje się botoks i w jakich miejscach się go wykorzystuje?

Co może być interesujące, botoks, tak jak zresztą inne środki typu biostymulatory tkankowe w Przemyślu, są wykorzystywane także w innych miejscach niż twarz. Oczywiście najważniejszym aspektem stosowania botoksu jest wspomniane już niwelowanie zmarszczek mimicznych, występujących rzecz jasna na twarzy – na policzkach czy na czole – lecz to nie wszystko. Niektórzy specjaliście wykorzystują botoks na przykład do leczenia nadpotliwości pach, rąk czy stóp – to może być dla wielu osób naprawdę zaskakujące! Botoks nie jest używany tylko i wyłącznie w medycynie estetycznej – z jego pomocy nierzadko korzystają również urologowie, okuliści czy nawet neurologowie. Być może więc nie taki botoks straszny, jak go malują?

Powiązane artykuły