Czy warto zlecić budowę domu jednorodzinnego?

Spis treści

Nie każdy ma czas lub możliwości budowy domu jednorodzinnego we własnym zakresie. W takim przypadku alternatywnym rozwiązaniem jest zamówienie budowy w zewnętrznej firmie. Czy warto? Sprawdzamy zalety i wady takiego rozwiązania!

Czym jest system zlecony budowy domu?

Dom można wybudować samodzielnie – wtedy taki system budowlany określany jest jako gospodarczy. Można również przekazać prace zewnętrznej firmie – wtedy system ten określany jest jako zlecony.

Budowa domu jednorodzinnego w systemie zleconym jest najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mają możliwości lub czasu na wybudowanie domu we własnym zakresie. Wtedy pracami zajmują się specjaliści w tej dziedzinie.

Jest to usługa droższa, lecz zdecydowanie wygodniejsza i często jest jedynym rozwiązaniem, by wybudować dom na własnej działce.

Jakie prace obejmuje budowa domu w systemie zleconym?

Budowa domu w systemie zleconym obejmuje szeroką gamę czynności, które realizuje wtedy wykonawca w imieniu swojego klienta. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

  • Przygotowanie projektu domu jednorodzinnego – najczęściej budowa odbywa się na bazie gotowego projektu domu, który może być również dopasowany do potrzeb klienta, na przykład pod kątem układu wnętrza.

  • Formalności związane z budową domu – uzyskanie niezbędnych dokumentów, między innymi pozwolenia na budowę.

  • Obsługa geodezyjna na budowie – wytyczenie nieruchomości przed rozpoczęciem prac.

  • Prace budowlane i instalacyjne – podstawowa usługa najczęściej realizowana jest w ramach budowy domu w stanie deweloperskim. Wybrane firmy mogą zaoferować usługi wykończeniowe pod klucz.

  • Nadzór nad budową – sprawowany przez uprawnionego kierownika budowy, a także prowadzenie dziennika budowy.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow – budowa domów w systemie zleconym pod Poznaniem

Kompleksowe wsparcie w ramach budowy domów jednorodzinnych zapewnia Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow działające pod Poznaniem.

Gdy planowana jest budowa domów Mosina – https://dom-pokazowy.pl/project/budowa-domow-mosina/ to jedna z podpoznańskich miejscowości, w których swoje usługi świadczy Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow zapewnia obsługę w ramach budowy domów w tradycyjnej, udoskonalonej technologii. Firma wykorzystuje dwa projekty gotowe o powierzchni 75 i 90 mkw. Są to domy parterowe z opcją wykonania użytkowego poddasza.

Firma zaprasza do umówienia się na spotkanie, które odbędzie się w jej domu pokazowym. To w nim można zapoznać się na żywo z budynkiem i omówić szczegóły usługi budowy domu jednorodzinnego na zamówienie.

Przedsiębiorstwo Budowlane Iwanow

ul. Szczególna 38 62-023 Szczytniki

Tel.: +48 663 822 112 E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły