Czy warto zamontować w aucie ogrzewanie postojowe wodne?

postojowe ogrzewanie samochodu

Spis treści

Nie lubisz rozpoczynać jazdy w chłodnym samochodzie? Nie masz czasu na skrobanie szyb? W takim przypadku pomyśl o zamontowaniu w nim ogrzewanie postojowego. Zobacz, czym dokładnie jest ogrzewanie wodne, które jest często polecane do montażu w wielu autach osobowych, dostawczych, busach i nie tylko.

Ogrzewanie postojowe w samochodzie – kiedy warto?

Standardowo w samochodach nie montuje się ogrzewania postojowego, dlatego też kierowca, który chciałby z niego skorzystać, musi zdecydować się na dokupienie go osobno.

Zamówienie i montaż ogrzewania postojowego w samochodzie będzie bardzo dobrym wyborem w sytuacji, gdy pojazd parkuje się poza garażem, na zewnątrz, dlatego też pada na niego śnieg i jest on narażony na szybkie wychłodzenie.

Za pomocą ogrzewania postojowego można wtedy nie tylko zadbać o komfortowe ciepło we wnętrzu pojazdu, ale też skutecznie i szybko usunąć z niego śniegi i lód oraz poprawić parametry pracy silnika.

Jak działa ogrzewanie postojowe wodne?

Obecnie bardzo często polecane jest ogrzewanie postojowe wodne – https://www.protrailer24.com/Ogrzewania-wodne inaczej określane jako niezależne ogrzewanie postojowe lub w skrócie jako niezależne webasto czy wodne webasto.

Taki system ogrzewania postojowego wykorzystuje układ chłodzenia w samochodzie i połączony jest również z układem wentylacyjnym oraz z układem paliwowym, z którego pobiera paliwo do pracy. Jest on zatem niezależny od silnika, dlatego nie wymaga jego uruchamiania.

W trakcie pracy ogrzewanie postojowe wodne powoduje rozgrzanie płynu chłodniczego w układzie chłodniczym, który następnie rozgrzewa silnik. Jednocześnie system ten rozgrzewa wnętrze auta za pomocą wentylacji z użyciem ciepłego powietrza.

Jakie są zalety używania ogrzewania postojowego webasto?

Zamontowanie w samochodzie ogrzewania postojowego wodnego ma wiele korzyści. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim zapewnia ono większy komfort termiczny oraz dodatkowo ochronę dla silnika. Oszczędza też czas, ponieważ nie trzeba wtedy usuwać śniegu z samochodu przed jazdą, ponieważ rozpuszcza się on sam pod wpływem wyższej temperatury auta.

System jest również niezależny, co oznacza, że nie wymaga on uruchamiania silnika oraz korzystania z zewnętrznych źródeł zasilania. Można zatem uruchomić go w każdym miejscu, gdzie parkuje się swój samochód.

Również ogrzewanie postojowe wodne jest bardzo wygodne w użyciu, ponieważ nowoczesne systemy tego typu działają również z wykorzystaniem pilotów bezprzewodowych i aplikacji mobilnych. Można więc uruchamiać je na żądanie albo też przygotować harmonogram uruchomień.

Powiązane artykuły