Czy opłaca się kupować używane felgi aluminiowe?

kierowcy

Spis treści

Felgi aluminiowe mogą mieć wysoką cenę. Właśnie dlatego wielu kierowców myśli o zakupieniu tego typu części z drugiej ręki. Czy warto? A może lepiej dopłacić do kompletu nowych felg z aluminium?

Felga jest rodzajem elementu, który łączy ze sobą oponę wraz z pojazdem. Poza tą praktyczną funkcją pełni także rolę estetyczną. Odpowiednio dobrane felgi są w stanie sprawić, że samochód nabierze efektownego wyglądu.

Jakie felgi samochodowe kupić?

Felg samochodowe występują w dwóch głównych wariantach pod kątem materiału, z którego powstają. Stosowane są felgi stalowe oraz felgi aluminiowe – https://felgislask.pl/produkty-felgi-aluminiowe czyli alufelgi.

Kierowcy najczęściej bardziej cenią sobie felgi powstające z aluminium, które wyróżniają się nie tylko niebanalnym wyglądem ze sportowym pazurem, ale również licznymi zaletami pod kątem swoich właściwości.

Dlaczego warto wybrać felgi aluminiowe?

Ze względu na zastosowane materiały felgi aluminiowe charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, a także można korzystać z nich przez cały rok. Chociaż można spotkać się czasami z przekonaniem, że alufelgi nie nadają się na zimę, to jednak sprawdzą się one także o tej porze roku.

Ponadto felgi aluminiowe poprawiają prace układu hamulcowego, ponieważ ze względu na swoją budowę dobrze doprowadzają chłodne powietrze w okolice części hamulcowych i dzięki temu zapobiegają ich nadmiernemu przegrzaniu.

Nie można zapominać o tym, że felgi aluminiowe wyróżniają się także bardzo efektownym wyglądem, co powoduje, że dzięki niemu każde auto może prezentować się jeszcze lepiej.

Czy warto kupować używane alufelgi?

Używane felgi samochodowe z aluminium można obecnie kupić w wielu punktach. Czy warto się na nie zdecydować?

Wielu kierowców jest zainteresowanych zakupem używanych alufelg, co wynika głównie z wysokiej ceny nowych. Za komplet nierzadko trzeba zapłacić od 2,5 tysiąca do nawet ponad 4 tysięcy złotych w przypadku markowych modeli. Z kolei używane felgi można mieć już za około 1,5 tysiąca złotych, a czasami jeszcze mniej.

Warto jednak pamiętać o tym, że używane felgi aluminiowe powinny wyróżniać się nienaganną kondycją, ponieważ tylko wtedy rzeczywiście mogą one zapewnić optymalne bezpieczeństwo jazdy. Felgi z aluminium, które zostały uszkodzone i naprawione, są bardziej skłonne do dalszych usterek.

Niewielkie uszkodzenia, na przykład rysy czy odpryski nie mają zbyt dużego znaczenia dla trwałości felg, jednak już wtedy, gdy zostaną one połamane, a potem naprawione, mogą być znacznie większym problemem, dlatego nie dość, że będą mniej bezpieczne, to jeszcze nie posłużą tak długo jak nowe.

Powiązane artykuły