Czekoladowe Życie – Festiwal dla smakoszy

Spis treści

W każdym człowieku kryje się jakaś słabość… trudno się nie zgodzić ze słowami Mikołaja Gogola. Ile razy im ulegamy i nie potrafimy sobie czegoś odmówić… Dzisiaj namawiam do ulegania słabości osoby, które nie potrafią powiedzieć nie kawie, czekoladzie i herbacie. Zapraszam bowiem na Czekoladowe Życie, czyli Festiwal Czekolady, Kawy i Herbaty.

cropped banner44 Czekoladowe Życie   Festiwal dla smakoszy

Organizatorzy Festiwalu w tych trzech, jak powiedzieliby niektórzy, używkach dostrzegają więcej niż wielu z nas. Festiwal ma uświadomić nam, że , i to nie są tylko produkty spożywcze, choć grzechem byłoby o tym zapomnieć. Jednak mają także zastosowanie szersze, na przykład są doskonałe i pożądane w kosmetyce, maska z czekolady nie tylko cudownie pachnie i poprawia humor, ale sprzyja odchudzaniu. Czyż to nie paradoks, że produkt zawierający około 530 kcal w 100 gramach jest zalecany osobom odchudzającym się? Oczywiście nie do jedzenia, ale do robienia z niej maseczek. Swoją drogą prawdziwą katorgą dla osoby na diecie, musi być świadomość, że nie może nawet skosztować tej wspaniałej czekoladowej masy, którą ma na sobie.

1221387 21472389 Czekoladowe Życie   Festiwal dla smakoszy

Podobnie jest z kawą i herbatą, które są szeroko wykorzystywane w kosmetologii. Każda z nas zna przynajmniej kilka podstawowych zastosowań i kawy, i herbaty, które czynią nasze ciało piękniejszym. Wracając jednak do Festiwalu, organizatorzy skupiają się także na duchowym aspekcie spożywania kawy, herbaty i czekolady. Bo to właśnie odróżnia smakosza od łakomczucha, że czerpie nie tylko fizyczną, ale także duchową przyjemność z jedzenia. Dlatego na Festiwalu będzie można poznać różne sposoby podawania i rozkoszowania się smakiem czekolady, kawy i herbaty.

clipboard01 Czekoladowe Życie   Festiwal dla smakoszyJest też coś dla zmysłów, zmysłowe i erotyczne wykorzystanie czekolady, czyli jako afrodyzjak i inspiracja do stworzenia niezwykłej kolekcji bielizny. Na osoby, które wybiorą się na Festiwal czekają producenci i eksporterzy, firmy i salony kosmetyczne, oferujące kosmetyki z wykorzystaniem kawy, czekolady i herbaty oraz pokazy mody inspirowanej bohaterami Festiwalu.

Dodatkowo wśród imprez towarzyszących zaplanowany jest koncert specjalnie skomponowanej na tą okazję muzyki, a także licytacja rzeźby – ważącego 300 kilogramów czekoladowego drzewa. Tych wszystkich, którym już ślinka cieknie na myśl o smakołykach, których będzie można skosztować na Festiwalu odsyłamy na oficjalną stronę internetową, na której można znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

I oczywiście zachęcamy do zarezerwowania sobie jednego z dni zbliżającego się weekendu i odwiedzenia Festiwalu.

Źródło: czekoladowezycie.com

Zdjęcia: sxc.hu

Powiązane artykuły