Czarna piękność

Spis treści

Nie wiem co takiego jest we włóknie węglowym, że każdy wykonany z niego przedmiot zniewala swoim wyglądem. Nie inaczej jest w tym przypadku. Instrument wytworzony przez firmę Luis&Clark to prawdziwy król w swojej kategorii. A właściwie królowa, bo mowa o niespotykanie pięknej, węglowej wiolonczeli.

To małe dzieło sztuki posłużyło znanemu wiolonczeliście Yo-Yo Ma do zagrania utworu podczas uroczystości inauguracji 44. prezydent USA – Barracka Obamy. Okazuje się, że drewniane instrumenty źle znoszą niskie temperatury i zmiany wilgotności powietrza. Te problemy nie dotyczą włókna węglowego, które nie poddaje się niekorzystnemu wpływowi warunków atmosferycznych. Jakość dźwięku była perfekcyjna. Ponadto pudło rezonansowe wyprofilowano tak, by wiolonczela nie godziła ciała muzyka twardymi kantami.

 

Wszystkich zapalonych wiolonczelistów i wielbicieli muzyki ucieszy fakt, że instrument jest do nabycia na stronie internetowej producenta. Cena w wysokości 7 139 dolarów (na chwilę obecną ok. 24 000 zł) nie powinna zniechęcić prawdziwych fanów klasycznego brzmienia.

Zakupu można dokonać pod adresem http://www.luisandclark.com/cello.php.

Powiązane artykuły