Crossover Mitsubishi ASX

Spis treści

Nowy crossover w ofercie japońskiego producenta – ASX.

 

ASX akronim określenia Active Smart (X)crossover i nawiązuje do auta koncepcyjnego ASX Concept, zaprezentowanego w 2001 roku podczas North American International Auto Show w Detroit. ASX Concept 2001 zapowiadał pojawienie się modelu Mitsubishi Outlander 2003 (auta mniejszego od Outlandera kolejnej generacji). Wykorzystanie tej nazwy stanowi dobrą bazę do tworzenia nowej gamy aut typu crossover w Europie i oznacza ukłon w stronę klientów zainteresowanych nietypowymi autami kompaktowymi i posiadaczy Outlandera 2003.

ASX jest europejską wersją modelu RVR (poprzednie wcielenia RVR trafiły w Japonii, Ameryce Północnej, Europie i kilkudziesięciu innych krajach świata do około 400 000 klientów), który zadebiutował w ubiegłym tygodniu w Japonii. Różnice między tymi modelami dotyczą specyfikacji, układów napędowych, skrzyń biegów  i kolorów nadwozia.


Nowy ASX będzie wyposażony w dwa silniki: zupełnie nowy, stworzony przez Mitsubishi przyjazny środowisku silnik Diesla o pojemności 1.8-litra, który spełnia normę Euro5 oraz benzynową jednostkę o pojemności 1.6-litra.

Nowe Mitsubishi ASX będzie dostępne w europejskich salonach już późną wiosną tego roku. Rocznie na Starym Kontynencie i w Rosji planuje się sprzedaż 30 000 sztuk tego modelu.

Powiązane artykuły