Corvette będzie dostępne Europie!

Spis treści

Podczas 80 salonu motoryzacyjnego w Genewie, Bob Lutz ogłosił, że Corvette będzie dostępny również na Starym Kontynencie.

 

„Mamy zamiar rozszerzyć listę europejskich dystrybutorów Chevroleta, którzy będą sprzedawać Corvette. Ci, którzy robili to do tej pory zbudowali wspaniałe relacje z kupującymi i zyskali wielu lojalnych klientów marki – mówi Lutz.

Chevrolet Corvette jest produkowany i sprzedawany przez okres dłuższy niż jakikolwiek inny samochód sportowy. Od czasu wprowadzenia w 1953 roku na rynek jego pierwszej wersji, stał się on ikoną amerykańskiej motoryzacji i marzeniem wielu pokoleń entuzjastów. W roku 2005 Chevrolet rozpoczął sprzedaż Corvette szóstej generacji. W kolejnych latach zostały dodane do oferty wersje o zwiększonych osiągach, jak na przykład Corvette Z06 czy Corvette ZR1. Grand Sport, kolejna historyczna wersja Corvette, jest prezentowana na stoisku Chevroleta w hali nr 2.

 

„Reprezentujemy i jesteśmy odpowiedzialni za najbardziej legendarny model Chevroleta w historii, z czego jesteśmy naprawdę dumni – twierdzi Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Corvette będzie dostępne dla Europejczyków, tak jak dla klientów z innych rejonów świata, jako jeden z szerokiej gamy modeli Chevroleta”.

Powiązane artykuły