Co warto wiedzieć o halach namiotowych?

Zdjęcie wnętrza hali namiotowej z ciężarówkami w środku.

Spis treści

Hale namiotowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów działających w różnych branżach ze względu na szybkość wykonywania takiej konstrukcji, a także jej atrakcyjną cenę. Obecnie dostępne na rynku rozwiązania pozwalają na wykorzystanie namiotów halowych nie tylko jako tymczasowych konstrukcji, ale również obiektów całorocznych. Nic więc dziwnego, że obecnie stanowią one doskonałą alternatywę dla tradycyjnych obiektów murowanych. Co jednak warto wiedzieć o halach namiotowych? Podpowiadamy.

Czym jest hala namiotowa?

Hale namiotowe to obiekty sezonowe lub całoroczne, które mogą być wykonane ze stali, lub aluminium. Ta pierwsza opcja wybierana jest zazwyczaj przez inwestorów, którzy stawiają na hale całoroczne, ze względu na dużą wytrzymałość i odporność na korozję, a także odkształcenia i działanie czynników atmosferycznych stali. Aluminiowy namiot halowy z kolei to świetna opcja w przypadku tymczasowych konstrukcji, ponieważ wyróżnia się szybką budową i lekkością, co sprawia, że wzniesienie takiej konstrukcji może zająć jedynie kilka dni.

Namiot halowy może być pokryty blachą trapezową, płytą warstwową bądź PCV. Każdy z tych materiałów wyróżnia się nieco innymi właściwościami. Ten pierwszy jest polecany w przypadku stosowania takiej konstrukcji w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, płyta warstwowa zaś wyróżnia się świetną izolacją termiczną, a PCV jest lekkie i jednocześnie trwałe.

W jakim celu wykorzystuje się namioty halowe?

Zarówno na kupno, jak i wynajem hal decyduje się wielu inwestorów działających w różnych branżach. Obiekty takie wykorzystywane są jednak najczęściej w celach magazynowych. W związku z tym służą do przechowywania różnego rodzaju produktów. Wynajem hal namiotowych to doskonałe rozwiązanie dla firm, które wyróżniają się sezonowym charakterem swojej działalności i w związku z tym w niektórych okresach potrzebują większej powierzchni do magazynowania swoich produktów. Obecnie hale namiotowe są dopasowywane do indywidualnych potrzeb inwestora, dzięki czemu mogą w nich panować określone warunki, co sprawia, że można w nich przechowywać dowolne przedmioty.

Na wynajem hal namiotowych decydują się również firmy działające w branży eventowej, ponieważ w takich obiektach można organizować wydarzenia takie jak wesela, konferencje, bankiety czy targi. Wśród klientów firmy Protan Elmark wymienia się również przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej.

Kupno czy wynajem hali namiotowej – co wybrać?

Wiele osób zastanawia się, czy w ich sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie wynajem hali, czy kupno takiego obiektu. Obie te opcje mają swoje wady i zalety. Dlatego warto zastanowić się nad tym czy potrzebujemy takiej konstrukcji jedynie przez krótki czas, ponieważ wówczas wynajem hal namiotowych może być dobrym rozwiązaniem. Na taką opcję decydują się zwłaszcza firmy działające w branży eventowej. Jeżeli jednak potrzebujemy dodatkowej powierzchni do przechowywania przez dłuższy czas, lecz nie mamy czasu na to, by stawiać obiekt murowany, wówczas kupno hali namiotowej może być korzystnym rozwiązaniem.

Źródło: https://protan-elmark.com.pl/.

Powiązane artykuły