Co powinien zawierać profesjonalny zestaw do paznokci?

zestaw do manicure

Spis treści

Posiadanie ładnych i zadbanych paznokci wymaga regularnego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych oraz malowania. Dobry manicure można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Niezbędne są do tego odpowiednie akcesoria. Co dokładnie należy posiadać?

Jak zadbać o paznokcie w domu?

Aby cieszyć się ładnymi paznokciami, nie trzeba umawiać się na regularne wizyty u stylistki od paznokci. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty i akcesoria. Profesjonalny zestaw do paznokci składa się przede wszystkim z narzędzi umożliwiających opracowanie naturalnej płytki paznokcia. Dobrze przygotowana powierzchnia jest gwarancją tego, że cały manicure będzie się ładnie prezentował i na długi czas utrzyma się na płytce. Podstawą są pilniki o odpowiedniej gradacji. Dzięki nim łatwo można nadać paznokciom określony kształt. Przydatny jest również blok polerski, który wyrówna i zmatowi płytkę paznokciową, a tym samym zwiększy jej przyczepność. Konieczne jest również zadbanie o skórki wokół paznokcia. Do tego służą specjalne drewniane patyczki, dzięki którym można delikatnie odsunąć skórki, co ułatwia ich usunięcie. Należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich zasad dotyczących higieny oraz pamiętać o dezynfekcji i właściwym przechowywaniu narzędzi do manicure.

Produkty niezbędne do malowania

Najczęściej stosowaną techniką malowania paznokci jest manicure hybrydowy. Lakiery, które są utwardzane w specjalnej lampie, utrzymują się na płytce przez długi czas. Konieczne jest nałożenie specjalnej bazy, następnie kolorowego lakieru oraz topu. Każda z nakładanych warstw musi zostać utwardzona. Warto zdecydować się na różne akcesoria do zdobienia paznokci. Dzięki nim można ożywić stylizację i nadać jej nietuzinkowy styl. Dostępne są zarówno naklejki, kryształki jak i pyłki czy folie zatapiane w warstwie lakieru. Dobrym rozwiązaniem może być także malowanie wzorów specjalnym cienkim pędzelkiem. Możliwości jest wiele, dzięki czemu ilość stylizacji jest nieograniczona.

Powiązane artykuły