Co oferuje przedszkole lingwistyczne? Program, zalety, ceny

jezykowe przedszkole

Spis treści

Chcesz zadbać o językowy rozwój swojego dziecka? Pomyśl o zapisaniu go do dobrego przedszkola lingwistycznego! Sprawdź, jakie są programy takich placówek, jakie są główne korzyści korzystania z ich oferty i ile trzeba za nie zapłacić.

Jaki program realizują przedszkola lingwistyczne?

Przedszkola nazywane lingwistycznymi albo językowymi skupione są przede wszystkim na nauczaniu języków obcych u dzieci. W tym celu realizują one poszerzony program językowy w porównaniu do zwykłego przedszkola.

Dzieci w przedszkolach językowych mogą uczyć się różnych języków obcych. Największym powodzeniem cieszy się angielski, dlatego też nauczanie w tym zakresie prowadzi zdecydowana większość placówek. Poza tym w większych miastach można też znaleźć przedszkola prowadzące zajęcia w językach jak niemiecki, francuski czy włoski.

Program przedszkoli językowych zatem obejmuje standardową podstawę programową oraz dodatkowo zajęcia w ramach nauczania języka obcego i inne typy zajęć, jakie są realizowane w placówce, by wspomagać rozwój dzieci.

Warto zobaczyć, jakie dokładnie zajęcia dodatkowe prowadzone są w przedszkolach lingwistycznych, aby dowiedzieć się więcej na temat ich oferty i wybrać najkorzystniejszą propozycję dla swojego malucha, by zapewnić mu dobry start.

Zalety przedszkoli językowych – dlaczego warto z nich skorzystać?

Korzystanie z przedszkoli językowych ma wiele korzyści, więc obecnie taka oferta jest bardzo popularna wśród rodziców, którym zależy na przyszłości dzieci.

Przede wszystkim przedszkola te dobrze przygotowują dzieci do korzystania z języków obcych w przyszłości. Nauka prowadzona jest przy tym z naciskiem na dobrą zabawę, więc dzieci mogą wtedy zdobywać wiedzę w przyjemny dla nich sposób.

Prywatne przedszkola językowe mogą też zapewnić dzieciom dostęp do wielu innych zajęć dodatkowych, na przykład poświęconych kwestiom jak logopedia, ekologia, muzyka, wychowanie fizyczne.

Ponadto placówki te jako działające prywatnie mogą zaoferować często dłuższe godziny otwarcia, co dla wielu rodziców jest dodatkowym atutem.

Jakie są ceny prywatnych przedszkoli lingwistycznych?

Cenniki są zróżnicowane, co powoduje, że warto sprawdzić różne oferty w okolicy, gdy do dyspozycji są różne placówki.

Gdy chodzi o przedszkole lingwistyczne Łódź – https://littlegenius.pl/ to miasto, w którym ceny plasują się na poziomie od około 650 do 800 złotych miesięcznie. Cena ta obejmuje realizację podstawy programowej oraz zajęcia dodatkowe. Ponadto trzeba również opłacić wpisowe, zwykle w tej samej cenie, a także wyżywienie, które jest kosztem około 15-20 złotych dziennie.

Powiązane artykuły