Co mówi o Tobie kolor Twojej sukienki?

Spis treści

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromne znaczenie dla tego, jak jesteśmy postrzegani przez nasze otoczenie, ma kolor naszego stroju. Psychologowie twierdzą, że barwa, która dominuje w naszym ubiorze, w dużej mierze, determinuje to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Warto wiedzieć jak postrzegają nas inni w danym kolorze, aby móc ubrać się stosownie do efektu, który chcemy osiągnąć.

Przyjrzyjmy się kilku podstawowym kolorom. Bardzo lubianym i modnym kolorem jest czerwień. Niejedna z nas ma szafie piękną czerwoną sukienkę. Czerwień jest odbierana przez otoczenie, przede wszystkim, w kategoriach mocy i pewności siebie. Kolor ten jest pozytywnie odbierany, ale pod warunkiem, że stanowi jedynie jeden z elementów stroju, a nie jego całość. Łatwo z nim przesadzić. Jeśli zdecydujemy się jednocześnie na czerwoną sukienkę, buty i torebkę to, zamiast sprawić wrażenie osoby pewnej siebie i energicznej, możemy wywołać negatywny odbiór. Możemy zostać uznane za osobę agresywną, wulgarną lub być postrzegane wyłącznie w kategoriach obiektu seksualnego.
Kolejny kolor, w przypadku którego należy zachować umiar to czerń. Wskazuje ona na profesjonalizm i wybitną inteligencję, ale w nadmiarze może sprawić, że zostaniemy odebrane jako osoby pesymistycznie nastawione do świata, niewierzące w swoje możliwości i zakompleksione.
Żółty natomiast sprawi, że w oczach innych ludzi będziemy się jawić jako osoby optymistycznie nastawione do życia, energiczne, inteligentne i bardzo kreatywne. Jednak i z tym kolorem lepiej nie przesadzać bowiem jego nadmiar wywoła w otoczeniu wrażenie, że jesteśmy zbyt emocjonalne i nieco naiwne. Podobnie rzecz ma się z zielenią.

Biel budzi pozytywne skojarzenia i sprawia, że inni postrzegają nas jako osoby uczciwe, inteligentne i poważnie podchodzące do swoich obowiązków. Zbyt dużo bieli może z nas jednak zrobić w mniemaniu otoczenia osoby skrajnie naiwne i niedojrzałe. Biel jest niemal idealnym kolorem na rozmowę kwalifikacyjną lub egzamin. Warto ją wtedy połączyć z kolorem niebieskim. Każdy z odcieni niebieskiego bowiem spowoduje, że będziemy odbierane jako kobiety sukcesu jasno wytyczające sobie cele i konsekwentnie dążące do ich osiągnięcia.
Przed ważnym spotkaniem koniecznie przejrzyj dokładnie swoją garderobę i dokonaj wyboru koloru stroju na podstawie tego, jak chcesz być postrzegana przez swojego rozmówcę. Z pewnością przyczyni się to do osiągnięcia pożądanych przez Ciebie rezultatów.

Szukasz sklepu z odzieżą damską odwiedź: http://hurtownialuka.pl/pl/4-odziez-damska

Powiązane artykuły