Citroen urzeczywistnia

Spis treści

07cit gt parispr 08 232x250 Citroen urzeczywistniaTakie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Prototyp samochodu, który miał służyć wyłącznie promocji kolejnej części gry Gran Turismo, najprawdopodobniej zostanie niewiarygodnie ekstrawagancką wizytówką Citroena i trafi na ulice miast. To ogromny sukces również dla Sony, będącego wydawcy gry, które miało swój udział w projekcie pojazdu.

O seryjnej produkcji w tym wypadku nie może być mowy. W ciągu najbliższego miesiąca szefowie Citroena zdecydują o ewentualnym rozpoczęciu prac nad jedynie piętnastoma egzemplarzami, które trafią do klientów. Klientów z solidnie nabitymi portfelami ma się rozumieć – cena auta będzie wynosiła około miliona euro.

Wyglądu wehikułu zwanego GTbyCitroen nie sposób zapomnieć czy nawet opisać. Patrząc na zdjęcia nie da się uniknąć wrażenia świdrującego spojrzenia przednich reflektorów. Bardzo wyraźnie widać, iż projektanci silnie inspirowali się morską fauną – spoglądając na zdjęcia ciężko nie zauważyć podobieństwa do manty.

Zobacz również:

Eco 1

Goldenhill – dom marzeń

Pimp my Bentley

Powiązane artykuły