Christian Lacroix dla Sicis

Spis treści

Wielki projektant i producent ekskluzywnego wyposażenia łazienek, takie połączenie gwarantuje tylko jedno: luksus w doskonałym stylu. A jeśli ten projektant to Christian Lacroix, a firma to Sicis– wszystko staje się jasne. To propozycja dla najbardziej wymagających klientów.

Christian Lacroix, jeden z najwybitniejszych dyktatorów mody XX wieku, uwielbia styl haute couture i to właśnie inspiracje tym stylem są obecne w jego kolekcjach. A w zasadzie o Christianie Lacroix jako o dyktatorze mody można mówić w czasie przeszłym. W 2009 roku musiał wycofać się ze świata mody. Powód był tak banalny… kryzys ekonomiczny dotknął także taką postać jak Lacroix i projektant musiał zamknąć swoje sklepy i wycofać się z branży. Jak widać tęskno mu za projektowaniem, bo choć branża inna, artyzm i umiejętność tworzenia dzieł sztuki w firmie Sicis jest jak najbardziej pożądana. Producent absolutnie luksusowego wyposażenia łazienek specjalizujący się w mozaice nie zatrudnia u siebie podrzędnych projektantów.

Dla tej włoskiej formy pracują tylko najlepsi, zresztą tego wymagają klienci. I sowicie płacą za luksus, który otrzymują od firmy. Jedna z najsłynniejszych propozycji Sicis to wanna w kształcie buta. I choć może brzmi to co najmniej dziwnie, wanna jest prawdziwym dziełem sztuki. I jak za sztukę trzeba za nią zapłacić, wanna kosztuje około 35 tysięcy euro. Firma Sicis specjalizuje się w mozaice, to ulubiony wzór projektantów, który można znaleźć w zasadzie na każdej rzeczy od producenta pochodzącej. I tej trudnej sztuki, sztuki mozaiki podjął się Christian Lacroix.

Kolekcja mebli przez niego zaprojektowana pojawi się w sklepach w czerwcu tego roku, ale wcześniej, bo już w połowie kwietnia będzie można podziwiać efekt pracy Lacroix na targach meblowych, które odbędą się w Mediolanie. Mozaika jest wielokolorowa, pełno w niej odniesień do średniowiecznych dzieł. Projektant pytany o inspiracje do stworzenia linii mebli twierdzi, że opierał się na mozaice bizantyjskiej z Rawenny.

Ciekawe, jak na efekt tych inspiracji zareagowaliby autorzy mozaiki z Rawenny? Tego już się nie dowiemy, ale z niecierpliwością czekamy na autorskie meble Christiana Lacroix.

Więcej o firmie i współpracy z Lacroix można znaleźć tutaj.

Powiązane artykuły