Chłopak z gitarą…

Spis treści

Nawet jeśli nie umiesz grać na gitarze, a Twoje dźwięki bardziej przypominają odgłosy maltretowanego kota niż symfonie, to przy takim instrumencie, za 10,000 dolarów, masz gwarancję, że na koncert przyjdą tłumy.

Składająca się wyłącznie z 25 sztuk, kolekcja gitar wyprodukowana przez znanego producenta – Kena Parkera, jest rarytasem wśród sprzętu grającego. Każda z The Parker Fly Select, bo taką nosi nazwę nowa linia gitar, jest oznaczona numerem i ma wygrawerowany podpis samego twórcy. Jednak sama numeracja gitar oznaczałaby zbyt małe dopieszczenie klientów, zwłaszcza za taką cenę, dlatego też każda została wykonana z rzadkiego, twardego, rdzennego drewna Koa wprost z Hawajów.

Materiał ten ma niebagatelne znaczenie dla wydobycia czystego, o specjalnych właściwościach dźwięku z instrumentu. Drewno Koa dawniej było wykorzystywane do budowy kajaków, ale jego specjalną cechą, jest to, że zapewnia doskonały, nie zastąpiony żadnym innym materiałem dźwięk. Instrument ze względu na drewno, ma kolor brązowo-złoty, z ciemnymi pasemkami i lustrzanym połyskiem.

Wykończenie gitary zostały pokryte złotem, żeby pasować do kolorystki drewna. Ciężar to nieco ponad dwa kilogramy, co stanowi wręcz wzór wśród dzisiejszych gitar. Na zakończenie do instrumentu, Parker dodaje skórzany pokrowiec oraz certyfikat autentyczności. Z taką gitarą można zostać drugim Hendrix`em.

Powiązane artykuły