Chińskie bańki na cellulit

zabieg

Spis treści

Bańki chińskie na cellulit to obecnie hit kosmetologiczny doceniany zarówno przez tradycjonalistów i naturopatów, jak i osoby preferujące najnowsze technologie kosmetologiczne. Według opinii właścicieli największych centrów kosmetologicznych chińskie bańki na cellulit są najczęściej wybieranym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, bez względu na porę roku.

Chińskie bańki na cellulit – jak to działa?

Chińskie bańki na cellulit służą do masażu, który całkowicie nieinwazyjnie pozwala się pozbyć cellulitu lub wyraźnie zmniejszyć jego zakres i występowanie. Co jeszcze istotniejsze: bańka chińska na cellulit ma działanie stabilizujące równowagę hormonalną całego organizmu oraz działa relaksująco. Medycyna chińska odnosi się bowiem do ciała człowieka holistycznie, traktując nasz organizm jako całość psychosomatyczną i łącząc oddziaływanie fizyczne, psychiczne i duchowe stosowanych zabiegów.

Masaż bańką chińską na cellulit – na czym to polega?

Masaż bańką chińską na cellulit stosowany jest zarówno w leczeniu cellulitu wodnego, jak i tłuszczowego. Wykorzystuje on dorobek starożytnej medycyny chińskiej i oparty jest na działaniu podciśnienia. Za sprawą metodycznego zasysania tkanek podskórnych znajdujących się pod bańką wytwarzane jest zintensyfikowane mikrokrążenie, które rozbija warstwy cellulitu, nawet te nagromadzone w wyniku wieloletnich zaniedbań. Zassanie tkanek poprawia krążenie i wzmacnia naturalny proces lipolizy, czyli rozbijania tłuszczu i rozkładania go na prostsze substancje organiczne. Dzięki temu zabieg nie tylko usuwa już istniejące złogi cellulitu wodnego i tłuszczowego, ale i zapobiega tworzeniu się nowych w przyszłości. Kluczem jest tu pobudzenie mikrokrążenia w całym organizmie. Można to również wspomóc dobrym kremem na cellulit.

Bańki chińskie na cellulit efekty – już po pierwszym zabiegu!

Bańki chińskie na cellulit dają efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Widzimy wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz całkowite lub znaczne wycofanie się nieprzyjemnej i nieestetycznej skórki pomarańczowej. Z organizmu równocześnie usuwane są toksyny, co poprawia samopoczucie psychofizyczne i daje efekt głębokiej relaksacji. Pierwszym, niezwykle przyjemnym etapem masażu bańką chińską jest natłuszczenie skóry olejkiem eterycznym lub oliwką z oliwek, które ułatwiają przesuwania gumowych baniek w trakcie masażu. Już sam kontakt skóry z olejem lub oliwą pobudza krążenie i działa zapobiegawczo przeciw tworzeniu się złogów cellulitowych. Do masażu używa się największych baniek zaczynając działania od pośladków, które są masowane jako pierwsze.

Bańka nakładana jest na skórę po wyciśnięciu z niej powietrza, co ułatwia zassanie tkanek podskórnych. Podciśnienie wciąga do wnętrza bański tkanki dotknięte cellulitem i dzięki temu jest on rozbijany mechanicznie. Następnym etapem pracy masażysty jest szereg ruchów okrężnych, które są wykonywane przez około trzy minuty. Ważny jest kierunek ruchu i stopniowe zbliżanie się do węzłów chłonnych. Ten rodzaj ruchu wzmaga usuwanie toksyn z organizmu i tym samym wzmacnia jego odporność. Naczynia krwionośne ulegają stopniowemu rozszerzeniu i udrożnieniu, co dotlenia wewnętrznie komórki tkanek podskórnych. Takie mechaniczne otwarcie drożności naczyń krwionośnych ułatwia wchłanianie oliwki do ciała, której składniki są również antycellulitowe. Oliwka jest nakładana i uzupełniania przed, w trakcie i po masażu. Pełne efekty masażu przy użyciu baniek chińskich uzyskuje się po 10-12 zabiegach przeprowadzonych w odstępach nie rzadszych niż co trzy dni, ale różnica estetyczna i poczucie głębokiej relaksacji następują już po pierwszym zabiegu.

 

Powiązane artykuły