Chanel w Szanghaju

Spis treści

Dla miłośników orientalnego stylu przygotowało wiosenną niespodzianką. Kolekcja akcesoriów zainspirowanych dalekimi Chinami to wyjątkowe wydarzenie w świecie mody.

Połączenie dalekowschodnich elementów z ponadczasową elegancją wydaje się wręcz niemożliwe. Jednak projektanci z domu mody , pod wodzą Karla Lagerfelda, stanęli na wysokości zadania oferując nam zupełnie niespotykane damskie .

Impulsem do stworzenia tej kolekcji stała się wystawa EXPO, która w tym roku odbędzie się w Szanghaju. Znajdziecie w niej bransoletki, naszyjniki, kolczyki, a także torebki.

Najciekawszym elementem nowej linii dodatków jest z całą pewnością torebka w kształcie chińskiej laleczki. Po sukcesie torebki w kształcie matrioszki, z poprzedniej kolekcji , Lagerfeld postanowił wykorzystać ten sam pomysł w chińskiej wersji. Zabawny gadżet na pewno znajdzie rzesze fanek. Interesująco prezentują się również cekinowe kopertówki, będące reinterpretacją najbardziej znanego modelu torebki – 2.55.

Lagerfelda zainspirowało nawet… pudełko na wynos, znane z chińskich restauracji! Czarna torebka w tym kształcie to oryginalny i nieco ekstrawagancki dodatek. Wykonano ją z czarnej metalicznej tkaniny, z charakterystycznym dla pikowaniem.

Orientalne wzornictwo zostało również wykorzystane w projektach biżuterii. Bransoleta w kształcie smoka, symbolu Chin, została wykonana z zielonych kamieni szlachetnych i pereł. To niebanalny dodatek, który odmieni każdą kreację.

Shanghai Collection pojawi się w butikach w maju.

Powiązane artykuły