Caterham w Polsce – ile kosztuje?

Spis treści

Caterham to brytyjski producent ekstremalnie sportowych samochodów. Niedawno zdecydował się na wejście na polski rynek. Jednak, pora na debiut takiego auta nie jest najlepsza. Dlaczego?

 

Przecież zima niebawem. Temperatura do jazdy odkrytym roadsterem nie jest wymarzona. Generalnie zimno, mokro i nieciekawie.

A jednak – Caterham jest już nad Wisłą. Dotychczas w Polsce dostępne były tylko repliki tego modelu. Caterham Seven to niemal wyczynowy, niebywale lekki samochód sportowy projektu Colina Chapmana. Zadebiutował pod inną nazwą – jako Lotus 7 i to aż w odległym 1957 roku. Natomiast w pamiętnym roku 1973 firma Caterham odkupiła prawa do – wyłącznej – produkcji tego modelu. Obecnie uważany jest za auto kultowe.

 

Pod maską znajdują się silniki Forda Sigma oraz Duratec. Moc wynosi, w zależności od wersji, od 120 KM w Roadsport 120 do 266 w wersji Superlight R500. Niewiele? Nic bardziej mylnego. Wszak siódemka waży tylko nieco ponad 500 kg co pozwala na przyspieszenie od zera do pierwszej setki w czasie 3,3 sekundy. Mało jest lepiej przyspieszających aut seryjnych. Prowadzi się wręcz wyśmienicie.

Cena? 29 Około 140 tys. zł. Za wersję najtańszą. Najdroższa kosztuje ponad 244 tys. zł.

Powiązane artykuły