Carski luksus

Spis treści

Poszukując prawdziwego luksusu nie możemy przejść obojętnie obok państwa, które zawsze grało pierwsze skrzypce. Rosja, bo o niej mowa, była odwiecznym pionierem zarówno w dziedzinie astronomii, medycyny czy literatury oraz odgrywa wiodącą rolę w polityce na szczeblu międzynarodowym. Ale nie tylko sztandarowe nazwiska takie jak Puszkin, Bułhakow czy Dostojewski na stałe wryły się w naszą pamięć, ale również ikony rosyjskiej kultury: matrioszki czy Plac Czerwony. Aby odkryć smak carskiego bogactwa należy koniecznie odwiedzić urokliwą Moskwę, a z nią Ritz – Carlton. 11- piętrowy uhonorowany 5 gwiazdkami oferuje 334 przesiąknięte luksusem apartamenty urządzone gustownie i elegancko, które gwarantują najwyższy standard wypoczynku.

ritz moskwa6 Carski luksus

Standardowy pokój (Deluxe Room) moskiewskiego Ritz-Carlton o powierzchni 42 – 52 m2 posiada elegancką sypialnię z łożem królewskim lub dwa oddzielne łóżka posłane puchowymi bądź antyalergicznymi poduszkami.

ritz moskwa4 Carski luksus

Marmurowe łazienki z kabiną prysznicową, toaletą, bidetem i dwoma umywalkami zaopatrzono w ogrzewanie podłogowe i wyposażono w lustro i suszarkę do włosów oraz lekkie i miłe w dotyku szlafroki frotte. Każdy pokój posiada odtwarzacze CD i DVD i telewizory plazmowe, dostęp do Internetu oraz dobrze oświetlone biurko. Club Room, poza wyżej wymienionymi udogodnieniami, oferuje wspaniałe widoki oraz oddaje do dyspozycji gości Club Lounge.

Poszukiwaczom przygody w iście królewskim stylu proponujemy apartamenty: Executive Studio Suite (63-80m2), Carlton Suite (129m2) oraz The Ritz-Carlton Suite (237m2) – esencja przepychu. Zakwaterowanie z panoramicznym oknem wychodzącym wprost na Kremlin, Plac Czerwony czy słynną Cerkiew Chrystusa Zbawiciela zniewala malowniczym widokiem. Klasyczne meble przepojone imperialistycznym stylem wypełniają przestronne pomieszczenia. Apartament składa się z pokoju dziennego z fortepianem, jadalni, biblioteki, gabinetu, sali konferencyjnej oraz ponadwymiarowej przebieralni.

ritz moskwa3 Carski luksus

Warto znaleźć chwilę wolnego czasu na bierny w hotelowym , który zatrudnia najlepszych specjalistów z całego świata. Poza masażami całego ciała, zabiegami na twarz i dekolt (detoks, oczyszczanie skóry, rehydratacja) czy aromaterapią, oferuje masaż kamieniami wulkanicznymi łączący elementy akupresury i termoterapii. Dodatkową atrakcją jest centrum fitness z podgrzewanym krytym basenem, sauną, lodową fontanną oraz przytulną kawiarnię .

ritz moskwa1 Carski luksus

Elegancja i bogactwo dopełniają wykwintne potrawy serwowane na stołach hotelowych restauracji. Ritz-Carlton Bar & Lobby Lounge ugości miłośników tradycyjnych zup i sałat oraz japońskich potraw (sushi, sashimi) w wytwornie umeblowanym lokalu. Szeroki asortyment cygar sprawi, że również miłośnicy tytoniu znajdą coś dla siebie. Chcącym poznać bliżej regionalną kuchnię poprujemy restaurację Caviarterra.

ritz moskwa2 Carski luksus

Ritz – Carlton w Moskwie przyjmie ciepło swoich gości i zadba o ich komfortowy . Dodatkowym atutem hotelu jest wspaniała lokalizacja – w sercu Rosji, o krok od sławnego Placu Czerwonego.

Powiązane artykuły