Burj al-Arab hotel dla Bogów

Burj al-Arab hotel dla Bogów

Spis treści

Jest takie miejsce na ziemi, gdzie marzenia są rzeczywistością. Jest takie miejsce na ziemi, którego nie chce się opuszczać. Jest takie miejsce na ziemi, gdzie czas płynie po prostu wolniej, a zarazem przyjemniej. To miejsce nosi nazwę Burj al-Arab (Wieża Arabów) i znajduje się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Jest to najwyższy hotel na świecie i jedyny z siedmioma gwiazdkami.

burj al arab hotel dla bogaw 008 Burj al Arab hotel dla Bogów

Z zewnątrz budowla przypomina prężnie napięty maszt. Dumnie prezentuje się na nabrzeżu. Specjalnie pod budynek została usypana sztuczna wyspa w odległości 280 metrów od plaży. Wysoki na 321 metrów budynek stał się pewnego rodzaju wyznacznikiem Dubaju, tak jak wieża Eiffla – Paryża. Burj al-Arab to tak naprawdę jedynie część wypoczynkowego kompleksu The Jumeirah Beach Resort. Hotel budowano przez przez 5 lat (1994-1999), a do pracy zatrudniono ponad 3000 ludzi. Trzeba przyznać, że budowano go z troską o bezpieczeństwo osób w nim przebywających. Wzmocniono fundamenty, żeby konstrukcja wytrzymała trzęsienia ziemi czy inne kataklizmy.

burj al arab hotel dla bogaw 007 Burj al Arab hotel dla Bogów

Plotki mówią, że inwestycja pochłonęła ogromne pieniądze (nie podano oficjalnej sumy) i zwróci się dopiero za 100 lat. A biorąc pod uwagę ceny pokoi (najtańsze zaczynają się od 1000 dolarów za noc), liczba funduszy włożonych w ten projekt musiała być astronomiczna. Mówiąc o pokojach (a ściślej – apartamentach), wypada nadmienić, że Wieża Arabów oferuje ich 202, a najmniejszy to jedyne 169 m kw. Największy to 780 mkw powierzchni. W każdym z nich jest okno z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Perską. Ponadto wydzielone zostały miejsca do odpoczynku, pracy, czy snu. Oczywiście telewizor 42 calowy (plazma) znajduje się w każdym apartamencie. Co ciekawe wszystko można sterować za pomocą pilota. Wieża Arabów to nie tylko sam hotel. Mieszczą się w nim również restauracje, pomieszczenia do odnowy biologicznej, solaria, sauny, jacuzzi a nawet muzeum czy biblioteka. O pełnowymiarowych pływalniach, ogromnych basenach do nurkowania czy lądowisku dla helikopterów nie wspominając…

burj al arab hotel dla bogaw 006 Burj al Arab hotel dla Bogów

Zdecydowanie największe pozytywne wrażenie na przybyłych gościach wywiera kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową. Za dnia dodatkowy urok zapewniają przepiękne fontanny oraz największe na świecie atrium z 32 metrowym strumieniem wody, podczas gdy w nocy budynek przemienia się w scenę dla różnokolorowych świateł. Magiczny festiwal jest widoczny z kilkunastu kilometrów i swoim przepychem, elegancją przyciąga wszystkie oczy. W hotelu znajduje się 2000 m kw powierzchni pozłacanej 22 karatowym złotem. Każdego gościa obsługuje w sumie 6 pracowników.

burj al arab hotel dla bogaw 004 Burj al Arab hotel dla Bogów

Marmury, złote klamki, pełna automatyka, obsługa rozmawiająca w wielu językach, , czego chcieć więcej? Widocznie dyrekcja hotelu uznała, że takie wygody to za mało, dlatego zamówiła cztery nowe modele Rolls-Royce Phantom do kolekcji pojazdów przewożących gości do i z obiektu. W ten sposób flota zwiększyła się do dziesięciu sztuk tego pojazdu, którego synonim można po prostu określić jako luksus. Co ciekawe najnowsze cztery sztuki zostały skonstruowane ręcznie specjalnie dla Burj al-Arab, gdyż posiadają jego logo oraz unikalne greckie wzory, które idealnie wpasowują się w wystrój pokojów. Wieża Arabów to miejsce, w którym życie staje się lepsze.

Zobacz również:

Luksusowy, czyli niepraktyczny?

Odmieniając to, co zwyczajne

Sex on the Beach…?

Powiązane artykuły