Bramy rolowane dla przemysłu – trwałe, funkcjonalne i łatwe w obsłudze

bramy rolowane

Spis treści

Bramy w obiektach przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych montowane w obiektach muszą spełniać odpowiednie wymagania. W tej roli doskonale sprawdzają się bramy rolowane, które wyróżniają się szeregiem zalet. Jak działają tego typu bramy? Gdzie można je zamówić?

Jak zbudowane są bramy rolowane przemysłowe?

Bramy rolowane, określane również jako roletowe, są rodzajem bram, które zbudowane są z trzech zasadniczych elementów:

1. Kaseta – jest to element umieszczany nad wjazdem do obiektu, w którym znajduje się wał do nawijania pancerza bramy.

2. Pancerz – tym terminem nazywa się ruchomą część bramy zasłaniającą wjazd do budynku, ma ona elastyczną formę, aby można było nawijać ją na wał. Najczęściej pancerz wykonany jest z lekkiego i wytrzymałego aluminium albo ze stali, a także może być dodatkowo izolowany termicznie, aby zapobiec ucieczce ciepła z budynku.

3. Prowadnice – są one umieszczane na obwodzie bramy, aby umożliwić prowadzenie pancerza i zapewnić odpowiednią szczelność. Dodatkowo na dole bramy stosowany jest próg zapewniający szczelne domknięcie bramy.

Producenci oferujący bramy rolowane przemysłowe prezentują je w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru, dlatego mogą być one dobrane do wyglądu budynku. Pancerze mogą być też wyposażone w ażurowe elementy pozwalające na uzyskanie wentylacji i wpuszczające do wnętrza światło naturalne. Na bramach mogą być również wykonane nadruki.

Sterowanie bramą rolowaną

Dla wygodny i bezpieczeństwa obsługi bramy rolowane przemysłowe wyposażane są w systemy sterowania z napędami, które nie wymagają dużej powierzchni zabudowy.

Pozwalają one na łatwe otwieranie i zamykanie bramy, a dzięki specjalnym czujnikom uniemożliwiają jej zamknięcie wtedy, gdy w świetle wejścia znajdują się przeszkody.

Bramy wyposażane są również w odpowiednie zabezpieczenia, które chronią przed opadaniem pancerza w przypadku pęknięcia sprężyn.

Dla dodatkowego zabezpieczenia bramy rolowane przemysłowe wyposażone są w zamek ryglujący znajdujący się w dolnej części pancerza, dzięki czemu można zapobiec próbom otwarcia bramy od zewnątrz. Brama może też współpracować z kartami dostępu, zamkami z klawiaturami kodowymi.

Gdzie zamówić bramy rolowane przemysłowe?

Obecnie produkcją bram rolowanych zajmuje się wiele firm, które zapewniają klientom kompleksową obsługę w ramach ich wykonania. Obejmuje ona przygotowanie projektu bramy, jej wykonanie i zamontowanie na miejscu.

Aby uzyskać więcej informacji o bramach ruletowych, należy skontaktować się bezpośrednio z producentem.

Powiązane artykuły