Brabus iBusiness – nowy król szos?

Spis treści

Oto najnowsze dzieło dla ludzi biznesu ze stajni Brabus specjalizującej się w tuningowaniu wyłącznie aut marki Mercedesów.

brabus ibusiness 20 Brabus iBusiness nowy król szos?

iBusiness komfortowo mieszczący cztery osoby bazuje na modelu Mercedes-Benz S600. Prawdziwy charakter tego wozu można dostrzec siedząc z tyłu jako pasażer. To właśnie na tylnych siedzeniach będą odbywać się najistotniejsze operacje właściciela tego wozu. W środku znajdują się dwa iPady z podłączonymi przez USB klawiaturami i myszkami. O takich „standardach” jak telewizor LCD czy odtwarzacze DVD w zagłówkach nawet nie trzeba wspominać. Wszystko można w prosty sposób połączyć z iPadami poprzez łącza USB. Z tyłu pasażerowie znajdą jeszcze MacMini oraz iPod Touch w wersji 64 GB. System nawigacyjny, telefon oraz radio (całość figuruje jako S-Class COMAND system) może być sterowany bezpośrednio z tabletów. Jeśli Brabus iBusiness nie jest w trasie, iPady można jednym ruchem ręki schować w siedzeniach.

brabus ibusiness 09 Brabus iBusiness nowy król szos?

Wnętrze zostało pokryte wysokiej jakości skórą w dwóch odcieniach. Jakby tego było mało, wstawki z prawdziwego drewna gdzieniegdzie poprzeplatane symbolem Brabus sprawiają, że auto jest jakby cieplejsze. Oświetlenie może przybierać różne kolory. Pod ergonomiczną, sportową kierownicą znajdują się anodyzowane, aluminiowe pedały – to gwarantuje ich trwałość, odporność na korozję i ścieranie.

brabus ibusiness 05 Brabus iBusiness nowy król szos?

Sercem iBusiness jest Brabus SV12 R Biturbo 750 – 12 cylindrowy silnik, który potrafi wykrzesać aż 750 koni mechanicznych. Chociaż auto jest przeznaczone dla klasy biznesowej, przyspieszenie z pewnością wprawią w osłupienie posiadaczy sportowych samochodów. 100 km/h pokazuje się na zegarze już po 4 sekundach (!), a 200 km/h po niecałych 12 sekundach. Prędkość maksymalna – 340 km/h oczywiście ograniczona elektronicznie. iBusiness został stworzony by służyć swojemu nabywcy, ale jednocześnie daje ogromną frajdę z wyposażenia, komfortu, osiągów.

brabus ibusiness 06 Brabus iBusiness nowy król szos?

Z zewnątrz auto prezentuje się majestatycznie. Sedan to jedyne słuszne rozwiązanie dla tego Mercedesa. iBusiness zdaje się mówić – „wiozę biznesowego oligarchę, a sam jestem królem szos”. Mercedes nie bawi się w kompromisy, jest jeden – duży, elegancki, dostojny. Gdyby chciał, wyprzedzałby wszystko na swojej drodze (to najszybszy biznesowy samochód świata!) spychając innych uczestników dróg do rowu, zostawiając tylko tumany kurzu i zazdrość, ale nie chce, a raczej nie musi. Jest jedyny w swoim rodzaju. Tak elegancki, że może spokojnie „kroczyć” po drodze nie obawiając się konkurencji.

brabus ibusiness 15 Brabus iBusiness nowy król szos?

Siadając za sterami tej maszyny stajemy się czymś więcej niż tylko częścią ruchu drogowego. Jesteśmy nietykalni, obojętni wobec pozostałych, podnosząc tym samym swoją samoocenę. Pod koniec każdej podróży przyjdzie nam zdać sobie sprawę, że iBusiness to nie funkcjonalny dodatek do pracy, a część nowo narodzonego kultu. I niech tym się stanie, zresztą jak każdy „brabusowy” Mercedes, któremu podczas tuningu nadawane jest nie tylko nowe ciało, ale także dusza, żeby omamić nasze umysły. Mercedes S600 iBusiness jest produkowany na życzenie klienta. Dobra wiadomość brzmi: wszystkie dotąd wyprodukowane S600 również mogą przejść taki lifting i ponownie ucieszyć swoich właścicieli.

Powiązane artykuły