Boxster Spyder – czyli prawdziwe Porsche

Spis treści

To jest prawdziwa filozofia Porsche. Cayenne, czy Panamera są tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. Nowy model, czyli Boxster Spyder jest tym, z czego słynie Porsche – sportowym, bezkompromisowym samochodem.

 

Model Boxer dostępny będzie w kolejnej wersji – będzie to Spyder.

Pod maskę trafi dobrze znana sześciocylindrowa jednostka napędowa o pojemności 3,4-litra. Moc maksymalna będzie wyższa o 10 KM w porównaniu do najmocniejszej do tej pory wersji Boxstera S i wyniesie 320KM. Cała ta wartość przenoszona będzie przez dwusprzęgłową skrzynię Porsche (Porsche-Doppelkupplungsgetriebe). Pierwszą setkę Boxster Spyder robi w niezłym czasie 4,8 sekundy! Natomiast prędkość maksymalna wyniesie 267 km/h. I to z opuszczonym dachem. Auto jest bardzo lekkie – waży tylko 1275kg.

 

Takie osiągi są wyśmienite, jeżeli spojrzymy na nie z perspektywy zużycia paliwa, która producent określa na poziomie zaledwie 9,3 l/100 km.

Stylistyka powala. Jest bardzo sportowa, stylowa i bezkompromisowa. Prawdziwe Porsche dla lubiących ostrą jazdę. To jedno z piękniejszych Porsche ostatnich lat.

 

Sprzedaż Boxstera Spyder rozpocznie się w lutym 2010 roku. Czyli niebawem. Oficjalna premiera odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. Cena wyjściowa to 53100 euro.

Powiązane artykuły