BMW – z klasyką w tle…

Spis treści

BMW stworzyło miejsce pamięci dla klasycznych samochodów tej marki.

bmw classic BMW   z klasyką w tle...

Wszyscy fani klasycznej motoryzacji stają przed trudnym wyzwaniem obronienia swojego pojazdu przed zębem czasu. Jest to złożony proces, na który składa się gromadzenie stosownej dokumentacji, poszukiwanie odpowiednich części i wykonywanie określonych napraw technicznych. Osiągany efekt jest niejednokrotnie spektakularny, jednak wkład pracy, środków i czasu porównywalnie duży.

Mimo to moda na samochody klasyczne kwitnie, co szczególnie widać w bogatszych krajach Europy i USA. Można pomyśleć, że to niszowy ruch, ale ostatecznie liczby robią wrażenie. W ponad 200 klubach BMW zrzeszonych jest 200 000 członków. Liczbę klasycznych BMW jeżdżących po drogach szacuje się na 600 000 egzemplarzy. Do tego dochodzą jeszcze motocykle – 70 000 kolejnych pojazdów. Jakby na to nie patrzeć, jest to rynek składający się z najbardziej oddanych marce klientów. BMW postanowiło im pomóc.

BMW Classic Center oferowało serwis jedynie pojazdom wewnętrznym. Teraz zostanie on udostępniony również klientom zewnętrznym. Póki co, jedynie w Monachium, ale BMW już myśli o kolejnych tego typu placówkach w Europie i USA. Ten specyficzny serwis będzie oferował swoim klientom nie tylko dostęp do części zamiennych, ale również dokumentacji, czy wręcz konsultacji technicznych. W praktyce bogaci klienci będą mogli tu doprowadzać swoje klasyczne BMW do idealnego stanu. Co więcej wyjątkowo oddani fani motoryzacji, na podstawie dostępnej dokumentacji, będą mogli odtwarzać mechanizmy, które pojawiały się w przeszłości tylko w modelach koncepcyjnych! Oczywiście oferty tego typu dedykowane są tylko osobom, których miłość do BMW nie jest limitowana brakiem odpowiednich środków finansowych.

Powiązane artykuły