BMW Gran Coupe – nowa broń z Bawarii!

Spis treści

Bez dwóch zdań, to najpiękniejszy concept car BMW od wielu lat. W Pekinie bawarski producent sprawił ogromną niespodziankę i zaprezentował Gran Coupe Concept!

 

Trzeba przyznać, że BMW prezentując w zasadzie gotowy do produkcji, ale jednak oficjalnie będący jeszcze pojazdem koncepcyjnym, model Gran Coupe, zrobiło w Pekinie spore zamieszanie. To prawdopodobnie nowa seria 6. Choć potwierdzenia producenta jeszcze nie ma. Motoryzacyjny świat dawno nie widział tak pięknej „beemki”. Zrezygnowano z ostrych linii, na rzecz płynniejszych i bardziej łagodnych.  Z przodu pojawiły się lekko zaokrąglone reflektory, ale pozostał oczywiście charakterystyczny grill.

500x bmw gran coupe concept 02 BMW Gran Coupe nowa broń z Bawarii!

Auto nawiązuje do pokazanego w 2007 roku Concept CS. Teraz, po trzech latach Niemcy przywieźli coś extra. Redefiniuje tamten projekt. Producent określa swoje nowe dzieło jako: sportowy, dynamiczny i elegancki”. Owszem, niemal każda firma tak pisze w materiałach prasowych, jednak w tym przypadku nie ma tutaj grama przesady. Concept wygląda fantastycznie. Po liniach widać w kogo BMW celuje. Mercedes CLS powinien się już nieco bać. To czterodrzwiowe coupe ( w dalszym ciągu ta nazwa brzmi komicznie!) jest nieco dłuższe od serii 5 i nieco niższe od 5-ki GT.

Czy wersja produkcyjna będzie równie interesująca? Oby. Mamy tylko jedno pytanie. Drogie BMW, nie można było tak od razu?

 

Powiązane artykuły