BMW B7 Alpina – luksus mocy

Spis treści

Szukasz alternatywy dla Mercedesa S AMG, czy Audi S8? Już jest – BMW Alpina B7.

 

Firma Alpina, oficjalny partner BMW, umieściła pod maską modelu B7 zmodyfikowany silnik benzynowy twin-turbo 4,4-litra V8 o mocy 500 KM (seryjnie 400 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm.

Jednostka współpracuje ze skrzynią automatyczną o sześciu przełożeniach, które kierowca może również zmieniać ręcznie w trybie Manual. Przyspieszenie od o do 96 km/h zajmuje 4,5 sekundy, co jest doskonałym wynikiem, jak na tak ciężką limuzynę.


Odpowiednie właściwości jezdne zapewnia specjalnie skonfigurowane i obniżone zawieszenie, a w „podbramkowych” sytuacjach pomaga układ kontroli stabilności, który pozwala jednak na delikatny poślizg tylnych kół podczas dynamicznego pokonywania zakrętów.

Alpina B7 została wyposażona w 21-calowe obręcze aluminiowe z oponami Michelin PS2 w rozmiarze 245/35 R21 z przodu i 285/30 R21 z tyłu. Sportowa „siódemka” wyróżnia się ponadto dodatkowymi spoilerami i nakładkami aerodynamicznymi.


We wnętrzu ekskluzywnego BMW – oprócz elementów typowych dla aut tego typu takich jak skórzana tapicerka, czy ekrany LCD – znajdą się detale sygnowane logo firmy Alpina i wysokogatunkowe elementy dekoracyjne.


Ceny modelu nie zostały jeszcze podane.

Powiązane artykuły