BMW 135i Coupé WheelSTO

Spis treści

135i, czyli najmocniejsza seria 1 przypadła do gustu wielu tunerom. Tym razem firma WheelSTO zaprezentowała jej “czarną” wersję.

 

Tuner zadbał o najlepsze podzespoły. Elementy stylistyczne pochodzą od japońskiej firmy 3D Design. Są to, spojler na przednim zderzaku oraz tylny na klapie bagażnika. Grill jest z katalogu Performance. Wybrano najlepszy, uniwersalny kolor – czerń o nazwie Black Sapphire Metallic. Do tego 19-calowe, trzyczęściowe felgi, firmy Klassen (również pokryte czarnym lakierem) z oponami japońskiego producenta Toyo o rozmiarze 225/35 z przodu i 255/30 z tyłu. Poprawiono również zawieszenie. Sprężyny firmy H&R, dzięki którym jest znacznie niżej zawieszone. Z przodu o 4,5 cm, a z tyłu o 3 cm bliżej jezdni.

 

Wnętrze jest znacznie mniej zmodyfikowane. Jedynym nowym elementem są aluminiowe nakładki na pedały firmy 3D Design. Najwięcej emocji budzi jednak silnik . WheelSTO seryjną 135i z trzylitrowym silnikiem z dwiema turbosprężarkami o mocy 306 KM wzmocnili, choć pomiaru na hamowni jeszcze nie było. Zatem moc również nie jest znana. Wiadomo, że wymienione zostały elementy układu wydechowego oraz oprogramowanie komputera ECU. Tym zajęła się firma L.E.T Motorsport. Po takich zmianach moc może wzrosnąć o 50-100 KM.

 

Powiązane artykuły