BMW 1 Concept ActiveE

Spis treści

Już niedługo podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Detroit BMW oficjalnie zaprezentuje koncepcyjny pojazd o napędzie elektrycznym. Idzie nowe.

 

Powstało na bazie modelu serii 1 coupe. Jak pamiętamy, wcześniej koncern BMW zaprezentował Mini E, i był to pierwszy pokaz możliwości technologicznych bawarskiego producenta. Teraz przyszła pora na BMW ActiveE.

Koncept napędzany jest w stu procentach silnikami elektrycznymi i bateriami dzięki czemu pojazd dysponuje zerową emisją spalin. W skład napędu wchodzą dwie baterie litowo-jonowe. Pozostało sportowo, ponieważ moc przenoszona jest na koła tylne. Frajda z jazdy zatem pozostała. Baterie są w stanie produkować 125 kW, a moment obrotowy wynosi 250 Nm. To całkiem sporo jak na autko elektryczne.

 

Pierwsza setka na liczniku pojawi się w czasie 8 sekund z małym haczykiem. Prędkość maksymalna – choć nie powala – to została ograniczona elektronicznie do 145 km/h. Zasięg maksymalny wynosi 160 km.  Ładowanie z gniazdka elektrycznego zajmuje 3 godziny. Masa w porównaniu z wersją tradycyjną jest wyższa aż o 350 kg.

 

Zapewne niebawem zobaczymy ten model na naszych drogach.

YouTube Preview Image

Powiązane artykuły