Blaty kwarcowe – jakie są ich zalety?

blaty kwarcowe

Spis treści

Odnowienie kuchni wcale nie musi się wiązać z wymianą wszystkich zainstalowanych w niej urządzeń. Nowoczesne blaty kwarcowe mogą całkowicie odmienić styl, a jednocześnie sprawić, że praca w kuchni będzie znacznie przyjemniejsza i wydajniejsza. Bardzo ważną zaletą konglomeratu kwarcowego jest jego atrakcyjna cena. Sprawdź, jakie są inne zalety blatów kwarcowych.

Jaki blat wybrać do nowoczesnej kuchni?

Kiedy wybierasz blat roboczy do swojej kuchni, musisz zwrócić uwagę na wiele właściwości, które charakteryzują materiał, z którego będzie wykonany. To największa i najbardziej rzucająca się w oczy powierzchnia, dlatego bardzo ważny jest jej atrakcyjny wygląd i ilość pracy, którą trzeba wykonać, aby utrzymać ją w czystości. Ilość wykonywanych na blacie prac sprawia, że jego powierzchnia musi być odporna nie tylko na uszkodzenia wywołane użyciem narzędzi kuchennych, ale również na rozlanie płynów o różnym składzie chemicznym, temperaturze i innych parametrach.

To wszystko sprawia, że bardzo niewiele materiałów sprawdza się jako surowiec do wytwarzania blatów. Dlatego taką furorę na rynku robią blaty kwarcowe Dekton, które spełniają z dużą nadwyżką wszystkie wymagania nawet najbardziej kapryśnych szefów kuchni. Połączenie żywicy i pyłu kwarcowego pozwala na uzyskanie tak imponujących efektów.

Jak się pozbyć wilgoci i zapachów z kuchni?

Ogromny wybór wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych sprawia, że coraz częściej w tym samym czasie możesz przygotowywać zupełnie różne potrawy. Problem pojawiaj się, kiedy delikatne aromaty owocowych deserów mieszają się z ciężkimi zapachami mięsnych sosów i innych tradycyjnych dań. Ciekawe rozwiązania tego problemu oferuje Salon okapy w Szczecinie, który specjalizuje się w dostarczaniu urządzeń wyciągowych.

Okapy kuchenne coraz chętniej stosowane są w nowoczesnych kuchniach. Szeroki wybór tych urządzeń pozwala na ich instalację zarówno jako element zabudowy kuchennej, jak i urządzenie wolnostojące. Decydując się na wybór najbardziej pasującego urządzenia, sprawdź, jakim systemem wentylacyjnym dysponujesz w swojej kuchni.

Powiązane artykuły