Biuro nieruchomości – jak sprawdzić jego wiarygodność?

biuro nieruchomosci

Spis treści

Zanim się podejmie współpracę z biurem nieruchomości, to należy dane biuro nieruchomości sprawdzić. Chodzi głównie o potwierdzenie jego wiarygodności. Gdy robi się to po raz pierwszy, to kompletnie nie wie się, na co konkretnie zwrócić uwagę. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Czy biuro nieruchomości ma siedzibę oraz licencję?

Jeśli chodzi o wiarygodność biura nieruchomości, to należy się w pierwszej kolejności skupić na jego siedzibie. Sprawdzając, biuro nieruchomości w Koszalinie warto się postarać umówić na wszelkie ustalenie szczegółów właśnie w siedzibie. Jeśli agencja nieruchomości Koszalin nie będzie robiła z tym żadnych problemów, to można być pewnym, że działa legalnie. Na miejscu warto jednak jeszcze „rzucić okiem” na siedzibę.

Kolejna kwestia to licencja. Nie można sobie dać wmówić, że licencją jest objęte biuro. Uprawnienia do wykonywania zawodu jedynie się przyznaje konkretnej osobie. Chodzi o pośredniak nieruchomości. Podczas spotkania, należy poprosić pośrednika nieruchomości o wylegitymowanie się oraz ujęcie w podpisywanej umowie licencji. Jest to wręcz obowiązkowa kwestia.

Czy biuro nieruchomości ma ubezpieczenie i umowę pośrednictwa?

Niesamowicie ważne, jeśli chodzi o biuro nieruchomości Koszalin jest ubezpieczenie. Trzeba się dowiedzieć, czy firma wykupiła ubezpieczenie OC, które to zabezpiecza na wypadek szkód nieumyślnych, które to wynikają z prowadzenia działalności. Każde biuro, które się szanuje takową dysponuje. Jest to dla nich pewnego rodzaju gwarant ubiegania się o odszkodowanie.

Na sam koniec warto wspomnieć o umowie pośrednictwa. Każda umowa musi być spisana w formie pisemnej. Nie należy się zgadzać na żadne ustne ustalenia. Warto także poprosić o sporządzenie dokumentu wcześniej, aby można było wszelkie informacje w nich ujęte dokładnie sprawdzić. Nie może być inaczej.

Lepiej wszystko dokładnie sprawdzić, aby nie być później rozczarowanym. Jest to niesamowicie ważne oraz istotne.

Powiązane artykuły