Bentley Mulsanne

Spis treści

Oto przed Państwem nowy, z dawna wyczekiwany Bentley Mulsanne. Dyrektor firmy – Franz Josef Paefgen, 16. sierpnia 2009 roku, w Pebble Beach dokonał oficjalnej prezentacji auta i zdradził, że bazą dla auta był model Arnage. Projektanci Bentley’a przystąpili do wprowadzania zmian do Arnage, a kiedy już skończyli, nic prawie z jego cech nie pozostało.

Design przednich reflektorów jest swoistym hołdem dla samochodów z 8-litrowymi silnikami, które były produkowane przez firmę jeszcze przed 1931 rokiem, kiedy to Rolls-Royce stał się jej posiadaczem. Poza tym, celem projektantów było, by najnowszy mobil Bentley’a był łatwo rozpoznawalny, a to ma być zagwarantowane właśnie przez wygląd przednich reflektorów. Tył auta przywołuje skojarzenia z serią Continental. Lecz patrząc z pewnej odległości skojarzenie to znika za sprawą delikatnych łuków podkreślających tylną sylwetkę auta.

Wnętrze Mulsanne także jest zupełnie różne od Arnage. Wśród drewnianego wykończenia znajdują się tutaj chromowane przyciski, nowoczesna dźwignia zmiany biegów, joystickowy kontroler oraz nowa kierownica.
Niestety firma nie zdradziła opcji silnikowych, w jakich będzie dostępne auto, ani jego osiągów. Te informacje pozostaną tajemnicą aż do targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Powiązane artykuły