Bajkowa wiosna Stelli McCartney

Spis treści

Wiosenną kolekcję Stelli McCartney można podsumować jednym słowem: śliczna. Córka Poula McCartneya już niejednokrotnie udowodniła, że oprócz nazwiska posiada też nieprzeciętny talent.

frac16 110226 l Bajkowa wiosna Stelli McCartney

Stella prezentuje styl słodkiej dziewczynki i równie słodkiego chłopca. Urocze sukienki i garniturowe zestawy przypominające modę męską z lat pięćdziesiątych to dwie główne propozycje. Ubrania są bardzo proste, wręcz minimalistyczne, a jednak przyciągają oko. Projektanta bawi się krojem, stosuje warstwy i łączy długości, co nadaje monochromatycznym projektom charakteru. Kobiece kształty giną pod kurteczkami grzybkami, sukienkami w kształcie rożka i męskimi marynarkami. Nogi, z kolei zostały wyeksponowane poprzez mini i spodnie cygaretki. Silnym atutem kolekcji są wyraziste barwy, zwłaszcza chabrowy granat i malinowa czerwień, ponadto McCartney wykorzystuje piękne kwiatowe wzory, koronkę i materiałowe wycinanki. Wszystko to bardzo strawne, eleganckie i jak najbardziej do noszenia, najlepiej w zestawie z dobranymi kolorystycznie czółenkami i plecioną torebką, jak sugeruje projektantka.

Kariera Stelli McCartney nabrała rozpędu w1997 roku, kiedy została dyrektor kreatywną Chloe. W 2001 roku rozpoczęła działalność pod własnym nazwiskiem, tworząc szybko siną markę w świecie mody. Kreatorka jest zadeklarowaną wegetarianką, walczy o prawa zwierząt, a co za tym idzie nie wykorzystuje w swoich kolekcjach naturalnej skóry, ani futer. Swoją postawą zyskała przychylność mediów i opinii publicznej na całym świecie.

Źródło: www.stellamccartney.com

frackowiak1 105251 l1 172x250 Bajkowa wiosna Stelli McCartneyfrac31 105143 l 172x250 Bajkowa wiosna Stelli McCartney

coll sp11rtw 07 a 200x310 161x249 Bajkowa wiosna Stelli McCartneycoll sp11rtw 03 a 200x310 161x249 Bajkowa wiosna Stelli McCartney

Powiązane artykuły