Badanie wzroku – co jaki czas należy je przeprowadzać?

wzrok

Spis treści

Wzrok jak wiadomo jest zmysłem, który często ulega pewnym dysfunkcjom. Czasami wady wzroku są zwyczajnie wrodzone, innym razem człowiek może się ich nabawić w przeróżny sposób, np. spędzając zbyt wiele czasu przy komputerze. Badania wzroku są zatem bardzo ważne, gdyż niektórzy nawet nie są tego świadomi, że wzrok im się pogorszył. Tacy ludzie myślą, że wszyscy widzą w ten sam sposób jak oni. Badania wzroku są szczególnie ważne wśród kierowców. Wzrok zatem powinno badać się profilaktycznie raz na jakiś czas. Jak często więc to robić?

Badanie wzroku Augustów – Profilaktyczne badania co dwa lata

Ogólnie rzecz biorąc, dorosła osoba powinna wykonywać profilaktyczne badania raz na dwa lata. Takie badanie wzroku w Augustowie pomoże lepiej kontrolować to, co się dzieje z naszymi oczami. Bardzo istotną kwestią jest też badanie wzroku wśród osób po 40 roku życia. Tutaj bowiem zaleca się kontrolę wzroku raz na rok. Takie profilaktyczne badania pozwolą nam określić czy musimy dobrać szkła korekcyjne. Często bywa tak, że dobór soczewek kontaktowych w Augustowie można przeprowadzić na miejscu. Czasami jednak mogą pojawić się wskazania do wykonania dodatkowych badań.

Badanie USG oczu Augustów

Badanie USG jest zabiegiem komfortowym i nieinwazyjnym dla pacjenta. Dzięki specjalnej technologii, specjalista jest w stanie zbadać dobrze strukturę naszego oka i oczodołu. Pozwala to na wykrycie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i odchyleń od normy. Całe badanie polega na przyłożeniu specjalnej sondy pokrytej żelem do zamkniętego oka. Wtedy na komputerze powstaje obraz oka, który pokazuje specjaliście nieprawidłowości.

Badanie topografii rogówki Augustów

Badanie topografii rogówki to również jedno z popularniejszych badań oczu. Pozwala ono na sporządzenie komputerowego przekroju oka, razem z występującymi krzywiznami. Specjalista jest wówczas w stanie określić nieprawidłowości w budowie rogówki. Często taki zabieg stosowany jest przy doborze soczewek, które mają korygować astygmatyzm. Zabieg taki również jest bez inwazyjny, a przy tym bezdotykowy.

Powiązane artykuły