Audi TT-RS AVUS Performance

Spis treści

AVUS Performance, bardzo ambitny tuner motoryzacyjny przedstawił pakiet stworzony dla Audi TT-RS. Jest o czym pisać…

 

Warto na początku dodać, że TT-RS jest najmocniejszą seryjną wersją TT-ki dostępną na rynku. Natomiast już po opuszczeniu zakładów tunera może pochwalić się mocą aż 460KM! Seryjnie TT-RS posiada moc 340 KM (450 Nm), które pozwalają na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie 4,6 sekundy. Prędkość jest oczywiście elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

 

A jak zmieniają się osiągi po tuningu? Znacznie. Tym, którym seryjne osiągi nie wystarczają, zjawią się u AVUS’a i wyjadą 460 konnym potworem. Tuner przygotował wyjątkowy program tuningowy. Podstawowym punktem modyfikacji są zmiany mechaniczne. Seryjna 2,5-litrowa, pięciocylindrowa jednostka otrzymała nowe oprogramowanie sterujące jej pracą i poprawioną turbosprężarkę. Wymieniony został też układ wydechowy na nowy ze sportowymi katalizatorami.

 

Moc nie robi takigo wrażenia jak maksymalny moment obrotowy na poziomie 639 Nm, co jasno przekłada się na zdecydowanie lepszą dynamikę. TT-RS od AVUS pierwszą setkę już po 3,8 sekundy a zdjęty ogranicznik pozwala na rozpędzenie się do… 312 km/h!

Uzupełnieniem są zmiany wizualne. Czarny, matowy lakier, 20-calowe alufelgi, zestaw spojlerów oraz nowe amortyzatory.

 

Powiązane artykuły