Audi S1 – pierwsze fakty…

Spis treści

Serwis motoryzacyjny Auto Express przedstawił pierwsze wizualizacje dotyczące nowego, sportowego modelu Audi S1.

audi s1 Audi S1 pierwsze fakty...

Sportowa odmiana małego Audi będzie wyróżniała się poszerzonymi nadkolami kryjącymi ogromne, 19-calowe obręcze aluminiowe, eleganckim spoilerem dachowym, agresywnymi nakładkami aerodynamicznymi z przodu i z tyłu, dużymi wlotami powietrza oraz światłami LED do jazdy dziennej.

Pod maską znajdzie się doładowana jednostka benzynowa o pojemności 1.4-litra, która dzięki zmianom oprogramowania produkuje aż 200 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik będzie współpracował z siedmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnią S-Tronic. Przyspieszenie do 100 km/h będzie zajmowało około 6 sekund, podczas gdy prędkość maksymalna zostanie tradycyjnie ograniczona do 250 km/h.


Co ciekawe, napęd będzie przekazywany na wszystkie cztery koła w stosunku 40:60 (przód-tył). Ceny topowego Audi S1 będą rozpoczynały się od około 25 000 funtów. To dużo szczególnie z uwagi na fakt, iż koszt zakupu podstawowej wersji A1 to około 13 000 funtów. Konkurować będzie na rynku z modelami MINI John Cooper Works oraz Alfą MiTo GTA.

Powiązane artykuły