Audi Q7 2010

Spis treści

Audi wydało oświadczenie prasowe, w którym poinformowało o najnowszym modelu Q7. W aucie będzie wprowadzone wiele ulepszeń w stosunku do swej starszej wersji.

Audi 2010 Q7 będzie posiadało w standardzie napęd na cztery koła oraz odświeżony wygląd zewnętrzny. Dokona się to m. in. poprzez zbudowanie przednich, tylnych i kierunkowych świateł w technologii LED. Poprawki wewnętrzne będą się sprowadzały do montażu wentylowanych przednich foteli, dookolnego oświetlenia i kilku innych kosmetycznych zabiegów. Jedną z ciekawszych poprawek będzie to, że w nowym SUV-ie zostanie zamontowany system MMI trzeciej generacji. Systemy MMI umożliwiają korzystanie z multimediów, komunikację oraz obsługę niektórych funkcji samochodu. Ta wersja systemu w nowym Q7 będzie zaopatrzona w procesor NVIDIA, który będzie odpowiedzialny za wyświetlanie trójwymiarowych map. Według zapowiedzi Audi, system MMI ma reagować na komendy głosowe takie jak: „jestem głodny” czy „chcę się napić kawy”. System usłyszawszy taką komendę, wskaże kierowcy najbliższe miejsce, w którym będzie mógł on zaspokoić swoje potrzeby.

q7090041 1280 Audi Q7 2010

Audi podało także sugerowane ceny nowego Q7. Podstawowa wersja będzie kosztowała 46,900 dolarów. Będzie ona napędzana sześciozaworowym silnikiem o pojemności 3,6 litra generującym moc 280 KM. Za wersję auta z silnikiem 4,2 litra V8 trzeba Audi życzy sobie 61,000 dolarów. Natomiast Q7 z silnikiem wysokoprężnym TDI V6 osiągającym moc 225 KM, będzie kosztował 50,900 dolarów.

Powiązane artykuły