Audi A8 w obiektywie fotograficznym

Spis treści

Audi A8 oraz Igor Omulecki, znany i utalentowany fotograf młodego pokolenia to dwa główne składniki projektu o nazwie “Hyperspace“.

 

Światowa premiera Audi A8 odbyła się w niezwykłym miejscu: w amerykańskiej metropolii Miami, która jest światowym centrum sztuki i stylistyki, w wieczór poprzedzający targi Design Miami. Również polskiej premierze flagowego modelu producenta z Ingolstadt towarzyszyć będą artystyczne wydarzenia: wydanie specjalnego albumu fotografii „Hyperspace” oraz seria wernisaży.

Na „Hyperspace” składa się 13 fotografii, a Igor Omulecki zestawia w nich subiektywnie przetworzone obrazy natury z wytworem ludzkiej techniki – nowym Audi A8. Tytuł prac ma wielorakie znaczenie. Z jednej strony dotyczy prezentowanych w pracach pejzaży; podkreśla ich surrealne piękno oraz abstrakcyjny charakter przedstawienia. Z drugiej strony stanowi wyraźne odniesienie do bohatera cyklu – nowego Audi A8, które jawi się jako integralny i jedyny w swoim rodzaju element przestrzeni.

 

Kim jest Igor Omulecki? Urodzony w 1973 roku, należy do młodego pokolenia twórców, którzy nadają dziś kształt polskim sztukom wizualnym. Posługuje się różnorodnymi formami, jak performance, instalacja, film, fotografia. Wykonane przez niego sesje portretowe zyskały status pokoleniowych symboli, np. portrety Marii Janion, czy Jarosława Kalinowskiego. Jego charakterystyczne fotografie stały się też znakami rozpoznawczymi takich wystaw jak: „Teraz Polska” i „Nowi dokumentaliści”. Żyje i pracuje w Warszawie. Wystawia na całym świecie, m.in. w galeriach Londynu, Tel Awiwu czy Mediolanu. Jest członkiem międzynarodowej organizacji fotografów Sittcom oraz Young Photographers United.

Prace nad cyklem „Hyperspace” rozpoczęły się w połowie stycznia. Igor Omulecki zbierał materiały w zimowej scenerii zarówno gór, jak i wybrzeża morskiego. Na efekty trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Oficjalna premiera albumu zbiegnie się bowiem z momentem wprowadzenia Audi A8 do sprzedaży. Nastąpi to na przełomie marca i kwietnia.

Powiązane artykuły