Audi A8 Hybrid Concept

Spis treści

Topowa limuzyna Audi niebawem dostępna będzie również w wersji hybrydowej.

 

Na salonie w Genewie zaprezentowany został concept A8 Hybrid. Z zewnątrz hybryda nie różni się wielce od zwykłej wersji. Zmiany dotyczą przede wszystkim przedniego spojlera, czy nowymi 21-calowymi aluminiowymi obręczami. Są także liczne plakietki informujące o tym, że moc nie powstaje tylko dzięki silnikowi spalinowemu.

 

Do napędu przede wszystkim służy konwencjonalny silnik spalinowy, będzie to ledwie dwulitrowa jednostka napędowa TFSI o mocy 211 KM, do której dołączono motor elektryczny generujący 33 kW. Jak informuje Audi, jego główne zadanie to zapewnienie energii dla systemów pokładowych oraz wspomaganie silnika spalinowego. Niestety, na samym silniku elektrycznym daleko nie zajedziemy – ledwie dwa kilometry z maksymalną prędkością 65 km/h.

 

Osiągi? Niezłe, biorąc pod uwagę masę i wymiary auta, ale bez szału. A8 Hybrid potrzebuje 7,6 sekundy aby rozpędzić się do 100 km/h, a prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. Jednak najważniejsze jest spalanie, a to wypada świetnie. Zaledwie 6,2 litra benzyny na każde przejechane 100 kilometrów. Hybrydowe A8 ma trafić do sprzedaży na początku 2011 roku.

Powiązane artykuły