Atlantyda Dubaju

Spis treści

hotelik Atlantyda Dubaju

Sezon wakacyjny już na nami, ale są takie miejsca na świecie gdzie zawsze znajdzie się czas na odpoczynek pod plamami. Po pierwszym siedmiogwiazdkowym hotelu na świecie, Burj al Arab, w Dubaju, otwarto właśnie nawy hotel: Atlantis The Palm.

Atlantis jest wyjątkowy pod wieloma względami. Zaplanowany z rozmachem, położony na sztucznie usypanej wyspie Jumeirah w kształcie palmy. Atlantis znajduje się na szczycie jej korony. Z okien hotelu rozciąga się widok na Morze Arabskie oraz na pozostałe wyspy. Hotel leży przy piaszczystej plaży o długości 1400 m. Tydzień spędzony w Atlantis The Palm to koszt 20 tysięcy złotych od osoby. Na gości czekają najwyższej klasy pokoje, 17 restauracji, największy w tej części świata park wodny oraz atrakcje nie pozwalające na nudę. Inspiracją dla architektów były mity o zaginionej Atlantydzie. Stąd w centralnej części hotelu znalazła się The Lost Chambers. To sztuczna laguna, przy której można podziwiać ruiny wyobrażające zniszczoną Atlantydę, a także obserwować blisko 65 tysięcy morskich zwierząt. Bryłę hotelu utrzymano w orientalnym stylu co tylko dodaje mu rozmachu i wszechogarniającego bogactwa.

wejscie Atlantyda Dubaju

Prawdopodobnie to nie ostatni luksusowy hotel wybudowany na sztucznych wyspach. Pozostaje nam czekać na kolejne i podziwiać arabską pomysłowość architektoniczną, która w ostatnich latach sprzedaje się bardzo dobrze.

Powiązane artykuły