Aston Martin Virage : Sportowa zabawka dla bogatych

Spis treści

Najnowszy samochód znanej angielskiej firmy , jest uzupełnieniem oferowanej już w sprzedaży gamy. na liście angielskich produktów plasuje się pomiędzy kultowym już DB9 a sportowym DBS. Model ten powstał w celu okazania i wprowadzenia najnowszej technologii z DBSa, oraz połączenie tego z komfortem jazdy jaki oferuje Rapide i DB9. Obydwie wersje, kabriolet i coupe mają zostać wyposażone w dwucylindrową jednostkę, której pojemność wynosi 6 litrów. Może ona wyprodukować moc 497 koni mechanicznych, oraz posiada moment obrotowy na poziomie 570 Nm ( idealnie dopasowuje się pomiędzy DB 9-”447KM” oraz DBS-”517 KM”)/ Firma nawet specjalnie nie ukrywa, że auto to mogłoby być szysze, aczkolwiek ustalony plan biznesowy wymaga od pracujących inżynierów jasno określonego produktu. Niestety takie podejście, stosowane coraz częściej przez producentów samochodów, pozostawia duży niedosyt.

 Aston Martin Virage : Sportowa zabawka dla bogatych

Osiągi są zbliżone, do tych które prezentował już wcześniej. Samochód w 4,6 sekundy osiąga prędkość od 0-100 km/h, a prędkość maksymalna tego modelu to 299km/h. Pomimo że są to przyzwoite wyniki, to do konkurencji Lamborghini czy choćby Audi R8, dość daleka droga. Wygląd samego samochodu, również na pierwszy rzut oka zwraca uwagę na znane już kształty, jednak całokształt tego samochodu wygląda świetnie i nie ma co dużo narzekać. Wersja Coupe może posiadać 2 lub 2+2 miejsca, przy pierwszym wariancie zmniejszona zostaje masa samochodu.

 Aston Martin Virage : Sportowa zabawka dla bogatych

Model , jak można było się spodziewać kosztuje więcej niż DB9 i nieco mniej niż DBS, cena jego wynosi 700 tysięcy złotych. Pomimo że nie jest standardowym sportowcem, jak inne samochody konkurencji, to bez sprzeciwu zajmuje jedno z pierwszych miejsc, wśród aut GT.

Powiązane artykuły