Aston Martin – Supersamochód Roku!

Spis treści

Magazyn “Wheels” uznał model V12 Vantage Supersamochodem Roku. W tyle pozostawiając takie sportowe tuzy jak: Porsche 911 Turbo, Mercedes SLR, Jaguar XKR, czy Maserati GranTurismo.

 

Podstawowym kryterium, dzięki któremu luksusowe samochody sportowe były kwalifikowane do konkursu, była możliwość zakupienia auta w salonie w 2009 roku oraz przeprowadzenie w przeciągu ostatniego roku testu przez redaktorów. Tak recenzował V12 Vantage dziennikarz magazynu “Wheels”: “Aston Martin V12 Vantage jest tradycyjnym sportowym samochodem w każdym calu, ze wspaniałym 6-litrowym silnikiem umieszczonym z przodu, który dostarcza ogromną  moc tylko na tylną oś. Wysublimowany wygląd jest jeszcze ciekawszy za sprawą felg aluminiowych DBS oraz wykonanemu z włókien węglowych grillowi i tylnemu dyfuzorowi”.

Aston Martin V12 Vantage został zaprezentowany po raz pierwszy podczas salonu samochodowego w Genewie w 2009 roku, zaledwie 12 miesięcy po premierze samochodu koncepcyjnego. Jest to najszybszy i najbardziej zwinny samochód marki dzięki czemu zapewnia niesamowite wrażenia nawet podczas codziennego użytkowania.

Szybki, piękny i prestiżowy. Prawdziwa zabawka bogów!

Powiązane artykuły