Aston Martin Rapide lepszy od Panamery?

Spis treści

Po wielu miesiącach oczekiwania na kolejnego czterodrzwiowego Astona, model Rapide, brytyjska firma informuje, że już można składać zamówienia.

 

Nie jest to jednak łatwa sprawa. Aby zostało przyjęte, klient musi posiadać niecałe 240 tys. funtów czyli ponad milion złotych, od takiej kwoty bowiem zaczynają się ceny Rapide w Wielkiej Brytanii. Co za to otrzymujesz? Bardzo ekskluzywne czterodrzwiowe coupe, z 6,0-litrową jednostką napędową V12 pod maską produkującą 477KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi aż 600Nm. Cała moc przenoszona jest przez sześciobiegową, automatyczną skrzynię Touchtronic, a trafia na oś tylną.

 

Osiągi są rewelacyjne. Juz pierwsze 100 km/h pojawia się zaledwie po 5,3 sekundy, a prędkość maksymalna przełamuje magiczną barierę 300, i wynosi dokładnie 303km/h. Czy milion złotych to dużo? Cena za takie auto i tak wyposażone jest dość wysoka. Chcecie dowodu? Największy rywal Astona, czyli Porsche ze swoim modelem Panamera kosztuje znacznie mniej, bo “tylko” 95 tys. funtów. Jednocześnie Porsche ma zarówno mocniejszy silnik (500KM) jak i wyższy moment obrotowy (700Nm).

 

Aston planuje w 2010 roku wyprodukować 2000 egzemplarzy nowego 4coupe. W salonach pojawi się za kilka miesięcy, w pierwszej połowie przyszłego roku. Czy wyższa cena sugeruje, że Rapide jest aż tak lepszy od Panamery?

 

Powiązane artykuły